درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
544 بازدید
قبل در بازنشستگی و مستمری توسط (120 امتیاز)
با سلام واحترام
مادر و برادرم که متولد سال ۷۲/۳/۲ میباشد مستمری بگیر حقوق پدر هستن برادرم تا چه سنی میتوانند مستمری دریافت کنند و با توجه به اینکه بیماری صعب العلاج دارند چطور میتونن حکم مهجوریت دریافت کنند تامستمری قطع نشود؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (4,100 امتیاز)
سلام .ایشان الان حدود 24 سال سن دارند اگر نامه ازکارافتادگی از کمیسیون پزشکی دارند مشکلی برای ادامه دریافت مستمری ندارند .تاالان هم که پس از 19 سالگی درحال دریافت مستمری هستند باید نامه ازکارافتادگی از کمسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی را دریافت کرده باشند .دریافت حکم مهجوریت فقط برای مستمری بگیر مونث است وپسران نیازی به حکم مهجوریت ندارند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (40,260 امتیاز)
با درود
در تکمیل فرمایشات جناب برزگر؛

نخست اینکه، محجوریت درست است و نه مهجوریت!
دوم اینکه، محجوریت مختص مونث!!!! نیست.
سوم اینکه، شخص قیم و یا ناظر بایستی به دادگاه خانواده محل سکونت محجور مراجعه و با ارائه مدارک پزشکی تقاضای حجر برای شخص مورد نظر نماید.

 به موجب ماده ۱۲۰۷ قانون مدنی؛ اشخاص ذیل محجور و از تصرف در اموال و حقوق مالی خود ممنوع هستند:
۱ - صغار؛
۲ - اشخاص غیر رشید؛
۳ - مجانین.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...