دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
230 بازدید
قبل در لیست بیمه توسط (430 امتیاز)
سلام با توجه به قانون زیر آیا می توان کد کارگاهی برای مشاغل زیر در منازل مسکونی گرفت ؟

تبصره بند 24 ماده 55 قانون شهرداری «... دایر کردن دفتر وکالت، مطب، دفتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق، دفتر روزنامه و مجله و دفتر مهندسی توسط مالک از نظر این قانون استفاده تجاری محسوب نمی‌شود
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (77,020 امتیاز)
براساس دستورالعمل‌ها و ضوابط موجود، مكان‌هاي مسكوني تنها در صورتي كه در آنها فعاليت اقتصادي انجام گيرد و اسناد و مدارك مثبت همچون پروانه كسب، جواز تأسيس و آگهي ثبت شركت، در مورد آنها وجود داشته باشد، مكان تجاري تلقي مي‌شوند، در غير اين صورت نمي‌توان براي يك مكان مسكوني، سابقه بيمه‌اي درنظر گرفت. ‌ ‌

، با توجه به اینکه به منازل مسکونی نمی توان کارگاه اطلاق نمود واز طرفی ورود به منازل جهت بازرسی واحراز صحت وسقم اشتغال افراد ممنوع میباشد وهمچنین نمیتوان ماده 37قانون را در مورد منازل رعایت نمود لذا مجوزی جهت شمول کارگران شاغل در فعالیتهای صنفی مستقر در منازل وجود نداشته وشعبات بیمه ای از دریافت لیست وحق بیمه افرادی که درمنازل ومحیطهای مسکونی فعالیت مینمایند خوداری واز انجام بازرسی از آنها نیز اکیدا خوداری مینمایند

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
0 امتیاز
قبل توسط (15,320 امتیاز)
باسلام از نطر سازمان تامین اجتمایی مکانی کخ جهت فعالیت کارگاهی گرفته میشود باید شرایطی داشته باشد که بازرس بتواند بدون هیچ مشکلی در ان رفت وامد کند چون بازرسین جزئ ضابطین دادگستری میباشند وشعبه ها به نمایندگی از دادستان میتوانند دستور ورود به کارگاهها را صادر نمایند بدین جهت برای ورود به منازل میبایست هربار دستور ورود بگیرند اذا نحت هیچ شرایطی منازل مسکونی نمیتواند بعنوان محل کسب وکار برای بیمه مورد تایید باشد ..ایمانی

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

+6 امتیاز
4 پاسخ 119 بازدید
  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت
رزرو آنلاین مشاوره مشاور و وکیل بیمه مشاوره آنلاین

.
.
...