دریافت مشاوره تخصصی
+3 امتیاز
514 بازدید
قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط (27,330 امتیاز)
مسئولیت چیه و چرا باید بیمه مسئولیت بخریم؟ چه نوع مسئولیت های قابل بیمه کردن هستند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

+2 امتیاز
قبل توسط (27,330 امتیاز)
 
بهترین پاسخ

با سلام

در فرهنگ لغات، مسئوليت به معني پرسيده شده و خواسته شده آمده است و غالباً به مفهوم «تكليف و وظيفه و آنچه كه انسان عهده‌دار و مسئول آن باشد» تعريف شده است.

مسئولیت بر دو نوع است:

1- مسئولیت کیفری ، ارتكاب جرم يا هر نوع تخطي از قوانين و مقررات جزايي به تنهايي و به خودي خود موجب مسئوليت كيفري نيست، بلكه براي اين كه مرتكب جرم را از نظر اخلاقي و اجتماعي مسئول و قابل سرزنش و مجازات بدانيم لازم است كه شرايطي با هم جمع شوند كه عبارتند از:

اول: وقوع رفتار مجرمانه كه از ميل و ارادة آگاهانة مرتكب آن نشأت گرفته باشد و نحوة پندار، كردار و جريان تصميم‌گيري او را مشخص كند.

دوم: عمل مجرمانه‌آي كه با انديشه، قصد و ميل مرتكب، در عالم خارج تحقق يافته است بايد حاكي از سوءنيت مرتكب يا ناشي از خبط و خطاي او باشد.

سوم: براي اين كه مرتكب جرم را مسئول بشناسيم، علاوه بر ارادة ارتكاب و سوءنيت يا تقصير جزايي، بايد بين جرم انجام يافته و فاعل آن، قابليت انتساب موجود باشد.

2- مسئولیت مدنی : مسئولیت مدنی عبارت است از تعهد قانونی شخص، مبنی بر رفع ضرری که به دیگری وارد شده است، خواه این ضرر ناشی از تقصیر خود و یا ناشی از فعالیت او باشد. در حوزه حقوق اسلامی، مباحث مربوط به مسئولیت مدنی به عنوان بخشی از ضمان قهری به کار رفته است.

مسئولیت کیفری قابل بیمه کردن نیست اما مسئولیت مدنی را میتوان بیمه کرد

تنوع بیمه های مسئولیت به تعداد کل مشاغل موجود در سطح جامعه متنوع میباشد، شاید کمتر کسی بداند مدیر یک مدرسه یا هیئت مدیره یک پاساژ یا هیئت مدیره یک ساختمان مسکونی یا مدیر یک ورزشگاه در مقابل کارآموزان و مراجعین و پرسنل مسئول هستند و چنانچه آسیب مالی و یا جانی به هر یک از افراد استفاده کننده از این امکانات وارد شود مدیر این مجموعه ها باید پاسخگو باشد و خسارت مالی و جانی احتمالی به عهده ایشان خواهد بود .

از اینرو لزوم داشتن پوشش بیمه های مسئولیت هر روز بیشتر از روز قبل احساس میشود. از معروفترین بیمه های مسئولیت ، بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری زمینی یا همان بیمه شخص ثالث است. همچنین بیمه نامه های مسئولیت کارفرمایان در مقابل کارکنان ، مسئولیت حرفه ای پزشکان و مسئولیت حرفه ای پیراپزشکان حتی مسئولیت پرسنل اداراتی که با خودکار و منگنه و کاغذ کار میکند همه اهمیت دارند و همواره در معرض خطراتی هستند که مسئولیت آن بعهده کارفرمای ایشان می باشد.

شاید پرونده هایی نظیر زمین خوردن یک موتور سوار ،عارضه غیر مترقبه یک بیمار بعد از عمل جراحی ،پرتاب براده سوزن منگنه و رفتن در چشم ،حادثه کارگران ساختمانی و هزاران حادثه دیگر پرونده هایی باشند که همه روزه در دادگاهها مفتوح میشود و آه از نهاد کسانی بر می آید که بیمه مسئولیت نداشته اند

موفق باشید


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
0 امتیاز
قبل توسط (8,730 امتیاز)
با سلام

جهت استعلام و گزارش وضعیت بیمه های مسولیت  24 شرکت بیمه با مشاوران خبره کارگزاری در تماس باشید

بیمه مسولیت دارای 17 آپشن است که بسته به نیاز مشتری ارایه میگردد.

خسارت دیه ( ماه حرام و عادی)

فوت و نقص عضو

هزینه پزشکی حوادث

شخص ثالث (عابرپیاده)

خسارتهای مالی و جانی برای همسایگان

بدون رای دادگاه

بدون تعرفه

غرامت روزانه

اهمال غیر عمدی

ماموریت

خوابگاه و رستورن

دیه دوم

ماده66 تامین اجتماعی

حوادث مهندس مشاور

پیمانکاران فرعی و اصلی

و.......

هر آنچه  موجب خطر باشد در پروژه های عمرانی و ساختمانی

در ضمن تخفیفات متفاوتی در شرکتها ارایه میگردد که با مشاوره میتوانید بیمه نامه مناسب خود را تهیه نمایید.
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی بیمه دریافت کنید.
0 امتیاز
قبل توسط (54,070 امتیاز)
دوست گرامی سلام و وقت به خیر

هریک از ما (اشاص حقیقی یا حقوقی) در زندگی اجتماعی و یا فعالیت های اقتصادی خود ممکن است به طور ناخواسته موجب وارد شدن خسارت به شخص دیگری شویم. بنابراین هر شخص (حقیقی یا حقوقی) به مقتضای حرفه و کنش های اجتماعی خود در قبال کارکنان و اشخاص ثالث مرتبط با آن مسئول می باشد و در صورت بروز هر گونه خسارت که مسئولیت حقوقی آن برعهده شخص باشد،نسبت به پرداخت غرامت های مربوطه متعهد می گردد.

شرکت بیمه سامان مسئولیت های ناشی از وقوع خسارت های غیر عمدی را ،که طبق قانون مشمول جبران خسارت و استیفای حقوق زیان دیده می شوند،تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه سامان،بیمه پاسخگو

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت
رزرو آنلاین مشاوره مشاور و وکیل بیمه مشاوره آنلاین

.
.
...