دریافت مشاوره تخصصی
+2 امتیاز
363 بازدید
قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط (20,980 امتیاز)
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی قبل توسط
بیمه نامه تضمین کیفیت ساختمان چیست ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (20,980 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

باسلام

بیمه نامه تضمین کیفیت ساختمان و یا بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان و بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه توسط بیمه مرکزی طراحی و به شرکت های بیمه ابلاغ گردید

 در این بیمه نامه قبل از شروع احداث بنا سازنده اقدام به عقد قرارداد با شرکت بیمه میکند و در طول فرایند ساخت شرکت بیمه توسط مهندسین طرف قرارداد خود از مراحل مختلف اجرا بازرسی نموده و کیفیت مطلوب آن اطمینان حاصل مینماید . 

و در پایان عملیات ساختمان سازی همزمان با تحویل پروژه به بهره برداران تعهد شرکت بیمه تا مدت ده سال آغاز میشود . در طول مدت این ده سال هر گونه خسارتی که به سازه های اصلی شامل پي‌ها، ستونها، تيرها، بادبندها، تمام ديوارها و سقفها.
و همچنین سازه های فرعی ساختمان از قبیل کلیه اجزای غیرباربر ساختمان شامل نازک‌کاری مانند درب‌ها و پنجره‌ها، اندودها، کاشی‌کاریها، کف‌پوشها، عایقکاریها و تأسیسات الکتریکی و مکانیکی ثابت وارد آید توسط شرکت بیمه به مالک ساختمان در آن زمان پرداخت میشود .

 • تاسیسات مکانیکی ساختمان شامل
 • تاسیسات گرمایی
 • تاسیسات سرمایی
 • تاسیسات بهداشتی (آب و فاضلاب)
 • تاسیسات تهویه مطبوع
 • تاسیسات استخر (استخر، جکوزی، سونا)
 • تاسیسات آتش‌نشانی (اعلام حریق، اطفا حریق)
 • تاسیسات گازرسانی
 • اجرا و طراحی آسانسور، پله برقی، فواره و آبنما،
 • تاسیسات گازهای طبی
 • سیستم‌های بخار
 • و تاسیسات الکتریکی شامل شامل مباحثی مانند روشنائی؛ برق رسانی؛ تلفن؛ آنتن مرکزی؛ سیستم اعلام حریق؛ شبکه رایانه‌ای؛ منبع تغذیه اضطراری و دوربین مداربسته می‌باشد.

علاوه بر موارد فوق میتوان هزینه های ناشی از جلوگیری از توسعه و یا تخریب ساختمان و هزینه های پاکسازی و هزینه های تهیه نقشه برای احداث مجدد بنا را بیمه کرد .
ضمن اینکه سازندگان عزیز با خرید این بیمه نامه ضمن احترام به حقوق مصرف کنندگان فرایند فروش ساختمان خود را تسهیل میکنند .

بیمه آسیا نمایندگی میناافشاری کد4841
 


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
0 امتیاز
قبل توسط (294,710 امتیاز)

بیمه تضمین كیفیت ساختمان ( بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان ) :


بیمه ای است كه برای حمایت از استفاده كنندگان و خریداران ساختمانها كه سرمایه زندگی خود را برای خرید منزل و سرپناه هزینه میكنند طراحی و ارائه گردیده است . موضوع این بیمه نامه جبران خسارات ناشی از هر گونه نقص و عیب در سازه های اصلی ساختمان ناشی از طراحی واجرای نادرست، به كارگیری مواد و مصالح غیر استاندارد می باشد.

 • سازه های اصلی ساختمان : عبارتست از سازه های باربر اصلی برای پایداری یا استحكام ساختمانمانند پی، ستونها، كف ها، تیرها، بادبندها و تمام دیوارهای باربر و سقف ها.
 • سازه های جانبی ساختمان : عبارتست از اجزای غیرباربر ساختمان ها مانند دیوارهای غیرباربر، پنجره ها ، گچ كاریها، كاشی كاریها، كف پوشها، دربها ، نازك كاریها،لوله كشی های آب ،گاز و فاضلابهای داخلی و تاسیسات الكتریكی و مكانیكی ثابت به استثنای مواردی كه تحت عنوان سازه های اصلی تعریف شده اند.

نكته قابل توجه آنست كه خسارات وارد به سازه های جانبی ساختمان در صورتی توسط این بیمه نامه پوشش داده میشود كه ناشی از وقوع خسارت در سازه اصلی ساختمان باشد.


ذینفع این بیمه نامه مالک ساختمان یا هر شخصی كه بنا به درخواست بیمه گذار نام وی در این بیمه نامه درج گردیده است و تمام یا بخشی از خسارت مطابق با شرایط بیمه نامه به وی پرداخت می گردد و یا هر شخص دیگری كه بعداً‌ مالك خواهد شد، بوده و سرمایه بیمه شده، سرمایه نهایی است كه پس از تكمیل ساختمان توسط بازرس فنی بیمه گر محاسبه می شود.


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت
رزرو آنلاین مشاوره مشاور و وکیل بیمه مشاوره آنلاین

.
.
...