برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری اینجا کلیک کنید.

الان در سال 1396 اختلاف مستمری 20 سال سابقه با 30 سال سابقه خویش فرما چند هزار تومان است؟

0 امتیاز
127 بازدید
سوال شده 4 ماه قبل در محاسبه مستمری توسط GPot (940 امتیاز)
سلام

(در بیمه های خویش فرما) الان در سال 1396 اختلاف مبلغ مستمری و دریافتی کسی که 20 ساله بازنشسته شده با کسی که 30 ساله بازنشسته شده است چند هزار تومان در ماه است؟ فرض کنیم شرایط هر دو در پرداخت در سالهای پرداخت حق بیمه و 2 سال آخر یکسان بوده. می خواهم بدانم چقدر اختلاف مبلغ بین این دو سابقه است؟

ممنون
حل سریع مشکل شما با مشاوره تلفنی یا حضوری

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده 4 ماه قبل توسط بیمه جو (54,540 امتیاز)
با سلام

مبلغ مستمری تابعی از میزان پرداخت در 2 یا 5 سال آخر و سالهای پرداخت حق بیمه است . مثالی که زدید مثالی است که شاید جواب آن باعث اشتباه شما شود . در بیمه های خویش فرما حداقل پایه حقوق مبنای پرداخت حق بیمه قرار می گیرد و از طرفی طبق قانون در صورتیکه مبلغ مستمری با 20 سال سابقه به حداقل حقوق طبق وزارت کار مصوب دولت در هر سال نرسد تا آن مبلغ افزایش می یابد . بنابراین اگر با شرایطی که گفتید اکنون 2 نفر بازنشست شوند شاید تفاوت مستمری شان آنچنان بالا نباشد . اما دو موضع را نباید نادیده گرفت : 1- در بیمه های اجباری معمولا قضیه اینگونه در نمی آید و با سابقه بالاتر مستمری بالاتری پرداخت می گردد 2-ممکن است به زودی زود مبنای محاسبه مستمری تغییرات کلی داشته باشد و ضریب پرداخت در تمامی سالها به عنوان یک فاکتور وارد محاسبات گردد .

با تشکر

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه بیمه-عمر قانون-کار بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی بیمه-زندگی پرداخت-خسارت لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار بیمه-تکمیلی دفترچه-بیمه پرداخت-دیه شکایت-از-کارفرما بیمه-درمان-تکمیلی دیه حق-بیمه بیمه-اجباری حقوق-بازنشستگی پرداخت-بیمه مشاغل-سخت تامین-اجتماعی بیمه-مشاغل-آزاد مقرری-بیمه-بیکاری تامین_اجتماعی بیمه-خویش-فرما بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه بیمارستان-طرف-قرارداد تصادف-رانندگی بیمه-سلامت بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی بیمه-ایران مرخصی-زایمان خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی اخراج-از-کار محاسبه-دیه هدیه-ازدواج بیمه-بدنه شرایط-بیمه-بیکاری ارسال-لیست-بیمه سن-بازنشستگی دریافت-بیمه-بیکاری بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی

تماس با ما    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه گروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.
.

...