عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
0 امتیاز
249 بازدید
سوال شده قبل در محاسبه مستمری توسط (940 امتیاز)
سلام

(در بیمه های خویش فرما) الان در سال 1396 اختلاف مبلغ مستمری و دریافتی کسی که 20 ساله بازنشسته شده با کسی که 30 ساله بازنشسته شده است چند هزار تومان در ماه است؟ فرض کنیم شرایط هر دو در پرداخت در سالهای پرداخت حق بیمه و 2 سال آخر یکسان بوده. می خواهم بدانم چقدر اختلاف مبلغ بین این دو سابقه است؟

ممنون
1 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (54,820 امتیاز)
با سلام

مبلغ مستمری تابعی از میزان پرداخت در 2 یا 5 سال آخر و سالهای پرداخت حق بیمه است . مثالی که زدید مثالی است که شاید جواب آن باعث اشتباه شما شود . در بیمه های خویش فرما حداقل پایه حقوق مبنای پرداخت حق بیمه قرار می گیرد و از طرفی طبق قانون در صورتیکه مبلغ مستمری با 20 سال سابقه به حداقل حقوق طبق وزارت کار مصوب دولت در هر سال نرسد تا آن مبلغ افزایش می یابد . بنابراین اگر با شرایطی که گفتید اکنون 2 نفر بازنشست شوند شاید تفاوت مستمری شان آنچنان بالا نباشد . اما دو موضع را نباید نادیده گرفت : 1- در بیمه های اجباری معمولا قضیه اینگونه در نمی آید و با سابقه بالاتر مستمری بالاتری پرداخت می گردد 2-ممکن است به زودی زود مبنای محاسبه مستمری تغییرات کلی داشته باشد و ضریب پرداخت در تمامی سالها به عنوان یک فاکتور وارد محاسبات گردد .

با تشکر

سوالات مشابه

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح بیمه-سلامت خرید-بیمه-عمر دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه مرخصی-زایمان بیمه-ایران شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...