درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
884 بازدید
قبل در سوابق بیمه توسط (130 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
سلام و خسته نباشید؛
بنده در حدود 8 ماه در یک پایگاه خبری مشغول بکار بودم اما کارفرما در این مدت حق بیمه بنده را پرداخت نکرده بود لذا پس از شکایت در وزارت کار رای به نفع بنده مبنی بر پرداخت حق بیمه اینجانب از سوی کارفرما صادر شد و پس از گرفتن نامه اجراییه از دادگستری به شعبه تامین اجتماعی مربوطه مراجعه کردم.

از آنجا که بنده تاکنون سابقه بیمه ای نداشته (شماره بیمه ندارم و تحت تکفل پدر هستم) و در حال حاضر نیز جایی مشغول به کار نیستم کارشناس شعبه بیمه مورد نظر اینطور عنوان کردند که برای محاسبه و وصول حق بیمه اینجانب از کارفرما باید از تکفل پدرم (بیمه خدمات درمانی) خارج شده و برای دریافت شماره بیمه شخصی در سازمان تامین اجتماعی، اقدام و نام نویسی کنم.

 با توجه به اینکه بنده در حال حاضر جایی مشغول به کار نیستم و بیمه ای برای بنده رد نمی شود و در صورت خروج از تکفل پدرم از استفاده از مزایای دفترچه بیمه و بیمه تکمیلی که ماهیانه از جانب پدرم پرداخت می شود هم محروم می شوم و صرفا به دنبال ثبت 8ماه سابقه بیمه ای خود و دریافت حق و حقوقم از کارفرما هستم؛

آیا امکان دارد که بدون خارج شدن از تکفل پدرم (بیمه خدمات درمانی) شماره بیمه تامین اجتماعی دریافت کنم تا سابقه بیمه ام در سازمان ثبت شود؟

 در صورتی که این امکان وجود دارد لطفا شرایط و نحوه آن را توضیح بفرمایید.  با تشکر.
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام

این موضوع مربوط به تامین اجتماعی نیست . سازمان خدمات درمانی به سامانه ای  مجهز است که در صورتی کسی عضو بیمه های نیروهای مسلح  یا تامین اجتماعی باشد می فهمد و آن را از شمول حق بیمه خارج می کند . ربطی به سازمان تامین اجتماعی ندارد

با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (220 امتیاز)
هیچگونه راهی وجود نداری شما حتما باید از تحت تکفل پدر خارج زده ومستقلا شماره بیمه از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنید

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...