برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری اینجا کلیک کنید.

آیا بیمه اختیاری همان بیمه خویش فرما هست یا فرق دارد

+1 امتیاز
254 بازدید
سوال شده 4 ماه قبل در بیمه اختیاری توسط GPot (940 امتیاز)
ویرایش شده 4 ماه قبل توسط حسینی

سلام

لطفا سوالات بنده رو با دقت بخوانید چون چند چند جواب متناقض گرفتم که باعث شده گیج بشم و ندونم کدام بیمه رو باید برم دنبالش.

من چهل سال سن دارم و کارم آزاد است. یعنی برای خودم در خانه کار می کنم و یک روز هم در جایی بیمه ندارم که در سازمان تامین اجتماعی یا شرکت بیمه ای ثبت شده باشد. حالا می خواهم خودم را در این سن (یعنی چهل سالگی) بیمه کنم تا شصت سالگی و نه دیرتر مستمری نسبتا خوبی به اضافه خدمات درمانی بگیرم. در حال حاضر من برای درمان از دفترچه بیمه سلامت استفاده می کنم.

خوب سوالات و ابهامات من از این قرار است:

بیمه اختیاری همان بیمه خویش فرماست یا فرق دارند؟ کسی به من گفت بیمه خویش فرما برای کارفرمایان است. من کارفرما ندارم. یعنی خودم کارفرمای خودم حساب میشم؟

 کدام بیمه مناسب است که در آینده حقوق و دریافتی مناسبی با توجه به 20 سال پرداخت حق بیمه که به شرکت بیمه می دهم برای من عالی ترین گزینه باشد؟ من می توانم ماهی 300 بدهم. آیا بیمه اختیاری برای شروع با این مبلغ است یا بیشتر است؟

ادمین : برای دریافت سریع تر و دقیق تر پاسخ سوالات خود را در صفحات مجزا بپرسید 

الباقی سوالات:

  1. بین بیمه مشاغل آزاد و بیمه اختیاری کدام بیمه مناسب است

  2. تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری با بیمه ای که مستمری میگیریم در چیست

با تشکر از شما

حل سریع مشکل شما با مشاوره تلفنی یا حضوری

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده 4 ماه قبل توسط بیمه جو (54,540 امتیاز)
انتخاب شده 4 ماه قبل توسط GPot
 
بهترین پاسخ
با سلام

1- بیمه اختیاری جزئی از بیمه های خویش فرما است ولی این نوع بیمه مدل های دیگری نیز دارد . بیمه کارفرمایی هم جزئی از بیمه خویش فرما است .

2- بهتر است ابتدا بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ 18 درصد بکنید و سپس خود را بیمه اختیاری کنید . مبلغ اولی امسال 172 هزار تومان و مبلغ دومی 249 هزار تومان است . در صورتی که بخواهید می توانید از بیمه های عمر شرکت های بیمه تجاری استفاده نمایید ولی توصیه من استفاده از بیمه تامین اجتماعی است . بعدا بهتر است دفترچه بیمه سلامت تان را باطل کنید .

با تشکر
دارای دیدگاه 4 ماه قبل توسط GPot (940 امتیاز)
سلام
می توانم بعد از 1 یا 2 ماه بیمه حرف و مشاغل 18% آن را به اختیاری تغییر دهم یا باید بیشتر از 1 یا 2 ماه باشد؟ چون من هدفم بیمه اختیاری است و همانطور که در تلگرام به عرضتان رساندم و پاسخ فرمودید برای بدست آوردن حداقل بیمه 1 ماه برای بیمه اختیاری به بیمه حرف و مشاغل نیاز دارم.
دارای دیدگاه 4 ماه قبل توسط بیمه جو (54,540 امتیاز)
با سلام

حداقل باید بگذارید 3 ما بگذرد . بهتر است بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ 12 درصد انجام دهید که معاینات پزشکی نخواهد و بعدا برای بیمه اختیاری معاینات را نیز انجام دهید .
با تشکر

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه بیمه-عمر قانون-کار بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی بیمه-زندگی پرداخت-خسارت لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار بیمه-تکمیلی دفترچه-بیمه پرداخت-دیه شکایت-از-کارفرما بیمه-درمان-تکمیلی دیه حق-بیمه بیمه-اجباری حقوق-بازنشستگی پرداخت-بیمه مشاغل-سخت تامین-اجتماعی بیمه-مشاغل-آزاد مقرری-بیمه-بیکاری تامین_اجتماعی بیمه-خویش-فرما بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه بیمارستان-طرف-قرارداد تصادف-رانندگی بیمه-سلامت بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی بیمه-ایران مرخصی-زایمان خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی اخراج-از-کار محاسبه-دیه هدیه-ازدواج بیمه-بدنه شرایط-بیمه-بیکاری ارسال-لیست-بیمه سن-بازنشستگی بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی دریافت-بیمه-بیکاری

تماس با ما    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه گروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.
.

...