عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
555 بازدید
سوال شده قبل در بیمه اختیاری توسط (940 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

سلام

لطفا سوالات بنده رو با دقت بخوانید چون چند چند جواب متناقض گرفتم که باعث شده گیج بشم و ندونم کدام بیمه رو باید برم دنبالش.

من چهل سال سن دارم و کارم آزاد است. یعنی برای خودم در خانه کار می کنم و یک روز هم در جایی بیمه ندارم که در سازمان تامین اجتماعی یا شرکت بیمه ای ثبت شده باشد. حالا می خواهم خودم را در این سن (یعنی چهل سالگی) بیمه کنم تا شصت سالگی و نه دیرتر مستمری نسبتا خوبی به اضافه خدمات درمانی بگیرم. در حال حاضر من برای درمان از دفترچه بیمه سلامت استفاده می کنم.

خوب سوالات و ابهامات من از این قرار است:

بیمه اختیاری همان بیمه خویش فرماست یا فرق دارند؟ کسی به من گفت بیمه خویش فرما برای کارفرمایان است. من کارفرما ندارم. یعنی خودم کارفرمای خودم حساب میشم؟

 کدام بیمه مناسب است که در آینده حقوق و دریافتی مناسبی با توجه به 20 سال پرداخت حق بیمه که به شرکت بیمه می دهم برای من عالی ترین گزینه باشد؟ من می توانم ماهی 300 بدهم. آیا بیمه اختیاری برای شروع با این مبلغ است یا بیشتر است؟

ادمین : برای دریافت سریع تر و دقیق تر پاسخ سوالات خود را در صفحات مجزا بپرسید 

الباقی سوالات:

  1. بین بیمه مشاغل آزاد و بیمه اختیاری کدام بیمه مناسب است

  2. تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری با بیمه ای که مستمری میگیریم در چیست

با تشکر از شما

1 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (54,820 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
با سلام

1- بیمه اختیاری جزئی از بیمه های خویش فرما است ولی این نوع بیمه مدل های دیگری نیز دارد . بیمه کارفرمایی هم جزئی از بیمه خویش فرما است .

2- بهتر است ابتدا بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ 18 درصد بکنید و سپس خود را بیمه اختیاری کنید . مبلغ اولی امسال 172 هزار تومان و مبلغ دومی 249 هزار تومان است . در صورتی که بخواهید می توانید از بیمه های عمر شرکت های بیمه تجاری استفاده نمایید ولی توصیه من استفاده از بیمه تامین اجتماعی است . بعدا بهتر است دفترچه بیمه سلامت تان را باطل کنید .

با تشکر
دارای دیدگاه قبل توسط (940 امتیاز)
سلام
می توانم بعد از 1 یا 2 ماه بیمه حرف و مشاغل 18% آن را به اختیاری تغییر دهم یا باید بیشتر از 1 یا 2 ماه باشد؟ چون من هدفم بیمه اختیاری است و همانطور که در تلگرام به عرضتان رساندم و پاسخ فرمودید برای بدست آوردن حداقل بیمه 1 ماه برای بیمه اختیاری به بیمه حرف و مشاغل نیاز دارم.
دارای دیدگاه قبل توسط (54,820 امتیاز)
با سلام

حداقل باید بگذارید 3 ما بگذرد . بهتر است بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ 12 درصد انجام دهید که معاینات پزشکی نخواهد و بعدا برای بیمه اختیاری معاینات را نیز انجام دهید .
با تشکر

سوالات مشابه

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح بیمه-سلامت خرید-بیمه-عمر دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه مرخصی-زایمان بیمه-ایران شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...