از مشاور متخصص بیمه و قانون کار مشاوره تلفنی دریافت کنید.
+2 امتیاز
372 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی و قانون کار توسط
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی قبل توسط

با سلام من کمی بیش از 25 سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی را در مشاغل غیر دولتی دارم ، تا دهه اول شهریور 1395 ،   58 سالم تمام و وارد 59 سال میشوم . آیا میتوانم از امکان بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنم ؟ اگر ممکن است چگونه ؟ با تشکر .

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام

برای احراز بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی به دو معیار مهم توجه می شود:
۱- رسیدن به سن مقرر در قانون
۲- داشتن سنوات پرداخت حق بیمه به میزان مقرر در قانون تامین اجتماعی
بر مبنای دو عامل فوق احراز شرایط بازنشستگی بر اساس شرایط زیر صورت می گیرد:
الف: سن بازنشستگی، بر اساس بند ۱ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی، ۶۰ سال سن برای مردان و ۵۵ سال سن برای زنان است که در این حالت فرد بیمه شده با داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه    می تواند بازنشسته شود.

بازنشستگی پیش از موعد برای افرادی اعمال میگردد که در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار بوده باشند و یا افرادی که به سن 60 سالگی میرسند ولی سنوات بیمه ایشان کمتر از موعد مقرر است.

موفق باشید


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

سوالات مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه

.
.
...