مشاوره تلفنی 24 ساعته بیدبرگ = 02170703024
0 امتیاز
226 بازدید
سوال شده قبل در صندوق بازنشستگی کشوری توسط (75,850 امتیاز)
سلام

آیا کارکنان دستگاه های اجرایی اساسا می توانند به اختیار خود صندوق بیمه ای دیگری را انتخاب و جایگزین سازمان تامین اجتماعی یا سازمان بازنشستگی کشوری نمایند در صورت مثبت بودن پاسخ شرایط این جایگزینی چیست؟
2 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (36,060 امتیاز)
سلام

همان گونه که در ماده ۱۰۲ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز آمده است کارمندان می توانند در صورت تمایل به جای سازمان تامین اجتماعی یا سازمان بازنشستگی کشوری مشمول مقررات یکی دیگر از صندق های بیمه ای قرار گیرند در این صورت سهم کارفرمایی دولت برای خدمات تامین اجتماعی حداکثر به میزان سهم کارفرمایی مقررات قانون تامین اجتماعی می باشد و مابه تفاوت توسط کارمندان پرداخت می گردد این قبیل کارمندان از لحاظ بازنشستگی وظیفه از کارافتادگی و نظایر آن مشمول مقررات صندوقی که انتخاب کرده اند می باشند. تغییر صندوق در طول مدت قرارداد فقط یک باز امکان پذیر می باشد.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (31,140 امتیاز)
با سلام

با توجه به اینکه مفاد بند «ب» ماده 28 برنامه پنج ساله پنجم توسعه، در برنامه ششم توسعه گنجانده نشده است، بنابراین تا اصلاح و یا اعلام رسمی قانونگذار اقدامی در خصوص تغییر صندوق های بیمه ای در سال 96 امکان پذیر نمی باشد.

حق نگهدار

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

سوالات مشابه

    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه تلفن مشاوره آنلاین

.
.
...