درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,143 بازدید
قبل در صندوق بازنشستگی کشوری توسط (75,470 امتیاز)
سلام

آیا کارکنان دستگاه های اجرایی اساسا می توانند به اختیار خود صندوق بیمه ای دیگری را انتخاب و جایگزین سازمان تامین اجتماعی یا سازمان بازنشستگی کشوری نمایند در صورت مثبت بودن پاسخ شرایط این جایگزینی چیست؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (44,700 امتیاز)
سلام

همان گونه که در ماده ۱۰۲ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز آمده است کارمندان می توانند در صورت تمایل به جای سازمان تامین اجتماعی یا سازمان بازنشستگی کشوری مشمول مقررات یکی دیگر از صندق های بیمه ای قرار گیرند در این صورت سهم کارفرمایی دولت برای خدمات تامین اجتماعی حداکثر به میزان سهم کارفرمایی مقررات قانون تامین اجتماعی می باشد و مابه تفاوت توسط کارمندان پرداخت می گردد این قبیل کارمندان از لحاظ بازنشستگی وظیفه از کارافتادگی و نظایر آن مشمول مقررات صندوقی که انتخاب کرده اند می باشند. تغییر صندوق در طول مدت قرارداد فقط یک باز امکان پذیر می باشد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (42,820 امتیاز)
با سلام

با توجه به اینکه مفاد بند «ب» ماده 28 برنامه پنج ساله پنجم توسعه، در برنامه ششم توسعه گنجانده نشده است، بنابراین تا اصلاح و یا اعلام رسمی قانونگذار اقدامی در خصوص تغییر صندوق های بیمه ای در سال 96 امکان پذیر نمی باشد.

حق نگهدار

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (140 امتیاز)
با سلام

با توجه به اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب۱۳۸۶ لازم الاجراست؛ حق انتخاب صندوق بازنشستگی طبق مواد ۱۰۱ و ۱۰۲ قانون مذکور برای کارمندان وجود دارد؛ اما سقف حق بیمه کارفرمایی دولت فقط تا سقف مقرر قانون تامین اجتماعی است و بیش از آن باید توسط کارمند متقاضی پرداخت شود.

لازم به ذکر است تا زمانی که قانون دیگری مواد مربوطه را نسخ یا اصلاح ننمایند؛ این حق توسط قانونگذار به رسمیت شناخته شده و در صورت تخلف از این قانون؛ دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به دعاوی مربوطه است.

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...