عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+4 امتیاز
874 بازدید
سوال شده قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط
ویرایش شده قبل توسط
درصورتيكه براي آسانسوري كه تعمير و نگهداري آن بدون قرارداد رسمي انجام ميشود اتفاقي بيافتد آيا شركت بيمه  پرداخت خسارت را منوط به اين شرط كه بايد حتما با شركتي جهت تعمير و نگهداري  قرار داشته باشيد مي نمايد؟
3 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام و احترام

در صورتیکه آسانسور تازه نصب شده باشد و گواهی نامه استاندارد برای آن اخذ گردیده باشد، الزامی به ارائه قرارداد تعمیر و نگهداری وجود ندارد .

ولی برای آسانسور هایی که بیشتر از یکسال از نصب آن ها می گذرد، رویکرد شرکت های بیمه برای بیمه نمودن متفاوت است. برخی شرکت ها پرداخت خسارت را منوط به قرار داد و برخی دیگر بدون نیاز به آن انجام میدهند. 

اما از نظر عرفی و رویکرد اکثر شرکت ها، به آن جهت که بیمه گذار باید حفاظت معمول را از مال خود به عمل آورد، بنابراین باید قرارداد سالیانه و یا ماهیانه با شرکت های سرویس و نگهداری وجود داشته باشد. در صورت انجام سرویس  بدون قرارداد، حتما رسید انجام سرویس را با مهر شرکت آسانسوری دریافت نمایید.

موقف باشید

+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (6,820 امتیاز)
با سلام

خير الزامي در مورد اينكه لزوما با شركتي براي سرويس و تعميرات روتين بايد قرارداد داشت وجود ندارد و ميتوان از تعمير كاران ازاد هم استفاده كرد.  

پايدار باشيد
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
قانونا فقط با شرکت ها قرار داد می بندند ولی بعضی شرکت های بیمه با اشخاص هم قرار داد می بندند که در نهایت به ضرر خود شرکت بیمه است.

سوالات مشابه

+2 امتیاز
1 پاسخ 322 بازدید

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...