آشنایی و مشاوره رایگان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری
+4 امتیاز
1,048 بازدید
سوال شده قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط
ویرایش شده قبل توسط
درصورتيكه براي آسانسوري كه تعمير و نگهداري آن بدون قرارداد رسمي انجام ميشود اتفاقي بيافتد آيا شركت بيمه  پرداخت خسارت را منوط به اين شرط كه بايد حتما با شركتي جهت تعمير و نگهداري  قرار داشته باشيد مي نمايد؟
3 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام و احترام

در صورتیکه آسانسور تازه نصب شده باشد و گواهی نامه استاندارد برای آن اخذ گردیده باشد، الزامی به ارائه قرارداد تعمیر و نگهداری وجود ندارد .

ولی برای آسانسور هایی که بیشتر از یکسال از نصب آن ها می گذرد، رویکرد شرکت های بیمه برای بیمه نمودن متفاوت است. برخی شرکت ها پرداخت خسارت را منوط به قرار داد و برخی دیگر بدون نیاز به آن انجام میدهند. 

اما از نظر عرفی و رویکرد اکثر شرکت ها، به آن جهت که بیمه گذار باید حفاظت معمول را از مال خود به عمل آورد، بنابراین باید قرارداد سالیانه و یا ماهیانه با شرکت های سرویس و نگهداری وجود داشته باشد. در صورت انجام سرویس  بدون قرارداد، حتما رسید انجام سرویس را با مهر شرکت آسانسوری دریافت نمایید.

موقف باشید

+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (6,820 امتیاز)
با سلام

خير الزامي در مورد اينكه لزوما با شركتي براي سرويس و تعميرات روتين بايد قرارداد داشت وجود ندارد و ميتوان از تعمير كاران ازاد هم استفاده كرد.  

پايدار باشيد
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
قانونا فقط با شرکت ها قرار داد می بندند ولی بعضی شرکت های بیمه با اشخاص هم قرار داد می بندند که در نهایت به ضرر خود شرکت بیمه است.

سوالات مشابه

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه

.
.
...