درخواست مشاور متخصص
+2 امتیاز
85 بازدید
قبل در لیست بیمه توسط (690 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
شرکتی  که درایران ثبت شده باشد و سهامدارخارجی داشته باشد اولا شرکت ملزم به بیمه نمودن این افرادخارجی درتامین اجتماعی هست ؟

ودرحالی که هنوزشرکت تازه تاسیس قراردادی منعقد ننموده است باید کد بیمه جهت تنظیم لیست بیمه دریافت نمود؟

 واگر یکی ازسهامداران خارجی مدیرعامل باشد آیا تازمان انعقادقراردادجدیدبایدنام ایشان به تامین اجتماعی ارسال گردد؟؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (298,250 امتیاز)

سلام اگر کارگر ایرانی دارید و در ایران مشغول به کار هستید باید کارگران ایرانی را بیمه اجباری نمایید

سهامداران خارجی  اگر دارای عنوان شغلی بوده 

 اگر در یک پیمانکاری داخلی با رعایت ماده 5 قانون تامین اجتماعی از کارگر خارجی استفاده شود، وی مشمول تامین اجتماعی بوده و باید برای وی لیست ارسال شود، ولی چنانچه مطابق تبصره ماده 5 در کشور خود بیمه باشد و تفاهم نامه ای با آن کشور وجود داشته باشد که کشور یادشده معاف باشد حق بیمه این قبیل افراد باید به کارفرما مسترد شود و صرفا حق بیمه حوادث ناشی از کار اخذ می شود.
بر اساس مصوبه شورای عالی تامین‌اجتماعی در جلسه مورخ 28/12/1356، آن دسته از كارشناسان خارجی كه طبق قرارداد برای انجام خدمات فنی از قبیل نصب ماشین آلات مراكز تعلیمات حرفه‌ای در ایران به كار اشتغال دارند و از دولت ایران حقوق دریافت نمی‌دارند مشمول قانون تامین‌ اجتماعی نمی‌باشند.

در ضمن بیمه مدیرعامل اختیاری می باشد

آیا مدیرعامل مشمول قانون کار هست ؟


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...