آشنایی و مشاوره رایگان خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری
+4 امتیاز
1,825 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی توسط
ویرایش شده قبل توسط
۱۹ سال و سه ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم حالا با پایان قرارداد اعلام نمودند که دیگر نیازی به من ندارند ایا می توانم از بیمه بیکاری یا بازنشستگی با بیست روز حقوق استفاده کنم
2 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام و درود

با توجه به آنکه شما 231 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارید  در صورت تجرد 26 و در صورت تاهیل مشمول 36 ماه مقرری بیمه بیکاری خواهید شد. نحوه محاسبه مقرری به صورت زیر می باشد :

ميزان مقرري روزانه بيمه شده بيكار معادل (55%) متوسط مزد يا حقوق و يا كارمزد روزانه بيمه شده مي باشد. به مقرري افراد متاهل يا
متكفل ، تا حداكثر (4) نفر از افراد تحت تكفل به ازا هر يك از آنها به ميزان (10%) حداقل دستمزد افزوده خواهد شد. در هر حال مجموع دريافتي مقرري بگير نبايد از حداقل دستمزد، كمتر و از (80%) متوسط مزد يا حقوق وي بيشتر باشد.

تعیین متوسط مزد یا حقوق روزانه :

متوسط مزد يا حقوق روزانه بيمه شده بيكار به منظور محاسبه مقرري بيمه بيكاري عبارت است از جمع كل دريافتي بيمه شده كه به ماخذ آن حق بيمه دريافت شده در آخرين (90) روز قبل از شروع بيكاري تقسيم بر روزهاي كار، و در مورد بيمه شدگاني كه كارمزد دريافت مي كنند آخرين مزد عبارت است از جمع كل دريافتي بيمه شده كه به ماخذ آن حق بيمه دريافت شده در آخرين (90) روز قبل از شروع بيكاري تقسيم بر (90) در صورتي كه بيمه شده كارمزد، ظرف (3) ماه مذكور مدتي از غرامت دستمزد استفاده نموده باشد متوسط مزدي كه مبناي محاسبه غرامت دستمزد قرار گرفته به منزله دستمزد ايام بيكاري تلقي و در محاسبه منظور خواهد شد.

پایدار باشید

سوال شده 8 ماه قبل در بیمه بیکاری توسط (110 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن 8 ماه قبل توسط
0 امتیاز
نحوه محاسبه حقوق بیمه بیکاری برای فرد متاهل که 23 سال سابقه بیمه دارد چگونه است
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (75,270 امتیاز)

همکارم در مورد بیمه بیکاری توضیح دادند.

در مورد بازنشستگی هم بسته به سنتون و اینکه خانم یا اقا باشید متفاوته

به مقاله زیر رجوع کنید

شرایط بازنشستگی

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 132 بازدید

دسته بندی ها

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه

.
.
...