عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
195 بازدید
سوال شده قبل در سایر توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
عوامل پس ماندگی بیمه در افغانستان چیست؟
1 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (73,770 امتیاز)

سلام. به مرجع سوالات بیمه خوش اومدید.

من اطلاعی از سیستم بیمه ای افغانستان ندارم ولی به عنوان کارشناس ارشد مدیریت ریسک، پاسخ به این سوال برام جذاب بود و نظرم رو خواستم بگم.

خیلی از مردم که بیمه می خرن حتی نمی دونن بیمه چیه! واقعا بیمه چیه؟

بیمه یعنی انتقال ریسک معینی از بیمه گذار به بیمه گر در ازای پرداخت حق بیمه.

اما این ریسک، که قراره با بیمه انتقال پیدا کنه چیه؟

همینجاست که مشکل به وجود می یاد. مردم ما آگاهی کمی از ریسک دارن (Risk Awareness) و وقتی هم که به آگاهی از ریسک برسن، سطح ریسک قابل قبولشون (Risk Acceptance) پایین هست و این باعث میشه، با وجود آگاهی از ریسک براش کنترلی نداشته باشن.

بهبود این وضعیت از دو طریق کلان و خرد امکان پذیر هست:

از بعد کلان، دولت و مجلس باید قوانین بیمه ای رو تصویب و اجرا کنن. کاری که هشتاد سال پیش در ایران، با تاسیس شرکت بیمه ایران و بعدها با تاسیس سازمان تامین اجتماعی افتاد، اتفاق بزرگی در تاریخ این کشور بوده که باعث شده الان همین سیستم حداقلی بیمه رو داشته باشیم. این وضعیت با حضور شرکت های بیمه ای خصوصی و خارجی قبل از انقلاب بهبود پیدا کرد، به طوریکه ایران مرکز بیمه خاورمیانه شد. اما به واسطه در حاشیه ماندن صنعت بیمه در چند دهه گذشته، مجددا صنعت بیمه در ایران کهنه و عقب افتاده گشته که با بازگشت دوباره به سیستم اقتصادی دنیا این وضعیت بهبود پیدا می کنه. 

داستان افغانستان کمی متفاوته. شاید الان حکومت قانون کمی گسترده نباشه (هرچند که در آینده می تونه بهتر بشه). ولی پیشنهادی که میشه، شروع از شهرهایی هست که فرهنگ بالاتری در زمینه بیمه می تونن داشته باشن و همینطور محله هایی از این شهر ها که مردم بهتر می تونن بیمه بخرن. این خودش باعث میشه مردم مناطق دیگه الگو برداری کنن از این محله ها.

از بعد خرد هم، مردم باید با ریسک ها و راه های کنترلی آشنا بشن. آموزش ایمنی و ایجاد شبکه فروش بیمه کمک بزرگی به این مشکل میکنه.

دوره آموزشی در مورد مدیریت ریسک، در شبکه های اجتماعی بیدبرگ قرار دادم. ازتون دعوت می کنم بیدبرگ رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و محتواهای تولید شده رو در بین هموطنان خود انتشار دهید. همین قدم های کوچیک باعث میشه که فرهنگ بیمه یواش یواش شکل بگیره.

- صفحه لینکدین بیدبرگ: https://www.linkedin.com/company/bidbarg
- صفحه اینستاگرام بیدبرگ: https://www.instagram.com/bidbarg_com
- کانال تلگرام بیدبرگ: https://telegram.me/bidbarg

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 49 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 115 بازدید
سوال شده 1 سال قبل در سایر توسط بی نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 50 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 73 بازدید
سوال شده 1 سال قبل در سایر توسط بی نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 104 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 512 بازدید
+1 امتیاز
0 پاسخ 39 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 60 بازدید
+1 امتیاز
0 پاسخ 93 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 313 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 110 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 344 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 146 بازدید

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...