عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+2 امتیاز
189 بازدید
سوال شده قبل در بیمه شخص ثالث توسط
ویرایش شده قبل توسط
چرا بیمه ایران با توجه به صدور حواله پرداخت و قطعی شدن مبلغ پرداخت خسارت را پرداخت نمیکند
4 پاسخ
+2 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (4,460 امتیاز)
سلام
بیمه ایران شرکت دولتی میباشد .بندرت اتفاق میفته بیمه ایران. در بیمه شخص ثالث به دلایل غیرقانونی از پرداخت خسارت دیه مربوط به شخص ثالث امتناع نمایند.
دوحالت در این اتفاق ممکن است .
اولین و محتمل ترین . بیمه ایران به دستور دولت موظف به تسویه خسارتهای بیمه توسعه شده که باعث کمبود نقدینگی گردیده و موجب تاخیر در پرداختهای خسارت گردیده .
دومین حالت . کشف مورد خاصی در روند رسیدگی پرونده شما .مثلا گزارشی از سوی نهادی یا مردمی که نشاندهنده ایراد در رسیدگی باشد معمولا در این حالت مقصر یا زیاندیده را به شکایت از بیمه ایران هدایت میکنند.
با توجه به توضیحات شما مورد اول بسیار محتمل میباشد.


محمد امانی .کارشناس رسمی دادگستر در امور بیمه
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (74,550 امتیاز)

سلام، می تونید با آقای امانی، مشاور حقوقی بیمه در مرجع سوالات بیمه تماس بگیرید:

آدرس پروفایلشون: http://ask.bidbarg.com/user/mohammad+amani

در پاسخ به آقای محمد باید بگم که شرکت بیمه یه بنگاه اقتصادی هست که هر چه بیمه بیشتر بفروشه و خسارت کمتر بده به صرفش هست... شما هم اگه مدیر عامل یه شرکت بیمه بودید همین کار رو می کردید.

این وظیفه مشتری هست که با مشورت با یک مشاوره آگاه در زمینه بیمه (نمایندگان بیمه) در هنگام خرید بیمه، بیمه مورد نیازشون رو درست بخره.

همچنین این وظیفه مشتری هست که در هنگام پرداخت خسارت، با مشورت با یک مشاوره آگاه در زمینه پرداخت خسارت (مشاور دادگستری در امور بیمه) بتونه حقوقش رو دریافت کنه. 

همه جایه دنیا این نظم وجود داره. مشکل مردم اینه که از این دو ابزار در صنعت بیمه درست استفاده نمی کنن.

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
ببخشید جناب آقای محمد امانی،که بسیار خوب پاسخ میدین و من نوشته های شما رو همیشه دنبال میکنم؛
یک سوال در مورد گفته اتون برام پیش اومد؛
فرمودین :"بندرت اتفاق میفته بیمه ایران. در بیمه شخص ثالث به دلایل غیرقانونی از پرداخت خسارت دیه مربوط به شخص ثالث امتناع نمایند."
مگر سایر شرکت ها بصورت غیر قانونی از پرداخت تعهداتشون امتناع میکنن؟
منظور شما چه بود؟
–1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
سلام چون نه تنها بیمه ایران بلکه باقی بیمه های ایرانی فقط فکرشون رو ندادن دیه یاخصارت به هر صورت ممکنه و متاسفانه جایی هم نیست که طرف زیاندیده بیچاره رو بگیره و حقت رو از بیمه بگیره همه دستشون باهم تو یه کاسه است

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 191 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 142 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 44 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 17 بازدید
+7 امتیاز
2 پاسخ 92 بازدید
سوال شده 2 سال قبل در بیمه شخص ثالث توسط ghasem
+1 امتیاز
1 پاسخ 48 بازدید

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...