عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+4 امتیاز
1,052 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی توسط
ویرایش شده قبل توسط
با سلام و تشکر فراوان

کی بازنشسته میشوم
1 پاسخ
+2 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط

برای  - /خانم ها /- شرط بازنشستگی از این قرار است:
حداقل 45 سال سن با 30 سال سابقه بیمه
حداقل 55 سال سن با 20 سال سابقه بیمه
حداقل 42 سال سن با 20 سال سابقه بیمه با این شرط اضافه که باید نوع بیمه در هنگام تقاضای بازنشستگی بیمه اجباری (کارگری- کافرمایی) باشد.

//توجه//
آقایان 60 ساله  و خانم های 55 ساله (و بالاتر ) می توانند با داشتن 10 سال تا 19 سال سابقه هم تقاضای بازنشستگی بدهند که مستمری این دسته بر اساس میزان سابقه آنها پرداخت می شود (برای مثال اگر با 16 سال سابقه بیمه بازنشسته شوند فقط مستمری 16 روز را دریافت می نمایند) حتی با سابقه کمتر از 10 سال (مثلا 7سال) می توانند با خرید تفاوت سابقه تا 10 سال (یعنی 3 سال) سابقه بیمه خود را به 10 سال رسانده و در نهایت با 10 روز مستمری بازنشسته شوند.

همچنین برای اینکه بدانید چه مقدار سابقه بیمه دارید می توانید به  سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی مراجعه نمایید

راهنمای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 43 بازدید

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...