از مشاور متخصص بیمه و قانون کار مشاوره تلفنی دریافت کنید.
+3 امتیاز
77 بازدید
سوال شده قبل در سایر توسط
سلام مایک وانت مزدا  داریم  وچون شوهرم تو کار لبنیات هست رقم حق بیمه مون خیلی زیاد هست ماهانه 300هزار تومان که خیلی سخته پرداختش و از عهده اش بر نمی اییمآیا میتونه بیمه اش را به رانندگان تغییر دهد شرایط چیست؟؟با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (56,080 امتیاز)

با سلام ، 

رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون‌شهری به رانندگان تاکسی، خطی (اعم از پلاک سفید و قرمز)، تریلر، کامیون، کامیونت، کمپرسی، رانندگان شاغل در آژانس‌های تاکسی تلفنی (خود مالک)، اتوبوس‌داران خود مالک، مینی‌بوس و وانت‌بار (اعم از سه چرخه و...) و هر نوع خودرو سبک و سنگین اطلاق می‌شود که دارای پروانه کار و مجوز لازم از مراجع ذی‌صلاح مربوطه (پروانه اشتغال رانندگی) بوده و با وسائط نقلیه عمومی درون‌شهری اشتغال به کار داشته و فاقد کارفرما باشند.

نرخ پرداخت حق‌بیمه رانندگان برابر ماده 28 قانون تأمین‌اجتماعی معادل 27‌درصد براساس حداقل دستمزد مصوب شورای‌عالی کار خواهد بود و برابر بند «ض» تبصره 14 قانون بودجه سال 86 کل کشور، رانندگان می‌توانند با بهره‌مندی از کمک دولت به میزان   ده بیست و هفتم  (از محل بودجه عمومی کل کشور)  و    سه و نیم بیست و هفتم ( از منابع حاصله  از  هدفمندسازی  یارانه‌ها )  و در مجموع  با  برخورداری  از   سیزده و نیم بیست و هفتم  کمک دولت،  از تعهدات قانونی مربوطه شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی واحدهای درمانی ملکی و طرف قرارداد سازمان برخوردار شوند.

در زمینه پرداخت تعهدات کوتاه‌مدت سازمان تأمین‌اجتماعی به رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری نیز باتوجه به تعاریف قانونی مربوطه پرداخت هزینه‌های وسایل کمک پزشکی (پروتز و اروتز) و کمک هزینه کفن و دفن به این قبیل از بیمه‌شدگان بلامانع است.

حداکثر سن پذیرش درخواست متقاضی بیمه‌رانندگان برای مردان و زنان 50 سال تمام در تاریخ ثبت تقاضا خواهد بود و درصورتی که سن متقاضی بیشتر از سن مذکور باشد، پذیرش تقاضا منوط به داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود.

درخصوص نحوه پرداخت حق‌بیمه هم رانندگان می‌توانند از طریق تعاونی‌های کارگزار مربوطه یا شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی خصوصی دارای مجوز نسبت به پرداخت حق‌بیمه اقدام کنند.

 

موفق و پیروز باشید - مهندس محمد حسین یمکان گز - نماینده 3247 بیمه پاسارگاد - شهر اندیشه - مشاور بیمه ای شما


با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (56,080 امتیاز)
با سلام ،

طبق اعلام رسمی واحد درآمد سازمان تامین اجتماعی :

بیمه رانندگان

کلیه رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری که نام آنها در فهرست ارسالی از سوی سازمان مرکزی می باشد، می توانند با پرداخت حق بیمه سهم خود در مهلت مقرر قانونی تعیین شده،  از سهم منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه ها و سهم دولت برخوردار شونداین سهم توسط دولت و سازمان هدفمندسازی یارانه ها در بودجه سنواتی پیش بینی و به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز می گردد.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 49 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 235 بازدید
سوال شده 2 سال قبل در سایر توسط بدون نام
+2 امتیاز
3 پاسخ 81 بازدید
سوال شده 2 سال قبل در سایر توسط بدون نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 33 بازدید
سوال شده 2 سال قبل در سایر توسط بدون نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 68 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 26 بازدید
+3 امتیاز
1 پاسخ 48 بازدید
سوال شده 2 سال قبل در سایر توسط لطیف کار
  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه

.
.
...