برای دریافت مشاوره و خدمات بیمه ای کلیک کنید
مشاوره بیمه یا اداره کار
021-91023784
+1 امتیاز
642 بازدید
در بازنشستگی و مستمری توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام 12، سال بیمه تامین اجتماعی بودم یعنی کارمند مسکن و شهرسازی از سال 90 بیمه زنان خانه دار را از تامین اجتماعی ادامه دادم تا امروز متولد 53هستم مگر بعد 20 سال پرداخت بیمه نباید بازنشستگی بگیرم؟ چون کارشناس بیمه میگوید دوسال آخر حتما کار کنم وگرنه باید 30 سال پرداخت بیمه داشته باشم آخه من با این سن کجا کار کنم؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (327,530 امتیاز)
ویرایش شده توسط

سلام در صورتی که 20 سال سابقه بیمه اجباری باشید در این سن می توانستید بازنشسته شوید  ولی با 20 سال سابقه مختلط ( بیمه اجباری و اختیاری و ... )می توانید در سن 55 سالگی درخواست بازنشستگی دهید و با توجه به اینکه 20 سال سابقه بیمه دارید ماده 111 برای شما اعمال می شود (در ضمن برای مستمری بازنشستگی یکی از ملاک ها پرداخت 2 سال آخر واریزی حق بیمه می باشد)

ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی

مستمری از کارافتادگی کلی و مستمری بازنشستگی‌ و مجموع مستمری بازماندگان در هر حال نباید از حداقل مزد کارگر عادی کمتر باشد.

 اطلاعات بیشتر در :

همه چیز در مورد قانون تامین اجتماعی

شرایط بازنشستگی


با احترام
برای دریافت مشاوره بیمه اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 395 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,267 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,193 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 24,585 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 4,744 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 953 بازدید
سوال شده اردیبهشت 15, 2016 در بیمه تامین اجتماعی و اداره کار توسط دهقانی
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,017 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 851 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...