درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
4,120 بازدید
قبل در مرخصی زایمان و استعلاجی توسط
آیا کمک هزینه بارداری یه همسر بیمه شده هم تعلق می گیرد ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (304,730 امتیاز)

سلام اگرچه در ماده (٦٧) قانون تامین اجتماعی پرداخت این مبلغ برای بیمه‌شده زن و همسر بیمه‌شده مرد در نظر گرفته شده است، ولی در حال حاضر این کمک هزینه  فقط به بیمه‌شده اصلی (زنان بیمه‌شده) پرداخت می‌شود.

ماده ۶۷ قانون تامین اجتماعی

بیمه‌ شده زن یا همسر بیمه‌ شده مرد در صورتی که‌ ظرف یکسال قبل از زایمان سابقه پرداخت حق بیمه شصت روزرا داشته باشد می‌تواند بشرط عدم اشتغال به کار از کمک بارداری‌استفاده نماید. کمک بارداری دو سوم آخرین مزد یا حقوق بیمه شده طبق ماده ۶۳ می‌باشد که حداکثر برای مدت دوازده هفته‌جمعاً قبل و بعد از زایمان بدون کسر سه روز اول پرداخت خواهدشد.

اطلاعات بیشتر در :

همه چیز در مورد قانون تامین اجتماعی 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
باسلام برای دریافت هزینه بارداری برای همسر بیمه شده طبق ماده 67 که گفتین از چه طریقی میشه اقدام کرد وآیا اصلا با توجه به سیستم فعلی تامین اجتماعی میشه اینکار رو کرد یا مشابه دیگر قوانین حمایتی سازمانه که نوشته شده ولی هیچگاه اجرا نمیشه؟ ممنون
قبل توسط (304,730 امتیاز)
سلام می تونید طریق دیوان عدالت اداری اقدام نمایید.
ولی در این موارد معمولا بحث بودجه و منابع مالی بسیار مهم هست که در زمان تصویب قانون به آن توجه نشده
برای مثال افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه که به دلیل نبود بودجه با توجه به رای دیوان انجام نمی شود
https://goo.gl/Zfq7Zn

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...