درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
2,496 بازدید
قبل در بیمه بیکاری توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام.من با داشتن 33ماه سابقه  از دی 90 تا خرداد 91 به مدت 18 ماه بیمه بیکاری دریافت کردم. الان در شرکت دیگه ای مشغول هستم و اینجا هم به مدت 36 ماه سابقه دارم ولی  دارن تعدیل نیرو میکنن. میخواستم ببینم باز هم به من بیمه بیکاری تعلق میگیره؟ ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (302,010 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

سلام  طبق قانون هر فرد میتواند در مجموع ۳۶ ماه برای بیمه شدگان مجرد و ۵۰ ماه برای بیمه شدگان متاهل بیمه بیکاری بگیرد . البته به تناسب سابقه پرداخت حق بیمه . در واقع شما ممکن است 5 بار بیکار شوید و هربار بر اساس مدت سابقه پرداخت حق بیمه مقرری بیمه بیکاری بگیرید . بنابر این شما به دفعات مختلف ممکن است مقرری بیمه بیکاری بگیرید . البته این مدت در مجموع نباید از۳۶ ماه برای بیمه شدگان مجرد و ۵۰ ماه برای بیمه شدگان متاهل ماه تجاوز کند . مگر در مواردی که شخص 55 سال سن داشته باشد پرداخت مقرری تا زمان بازنشستگی فرد ادامه خواهد یافت  . یعنی ممکن است بیش از 50 ماه هم بشود.

اطلاعات بیشتر در :

شرایط بیمه بیکاری


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط
میبخشید متوجه منظورتون نشدم.منظور شما اینه که مثلا من که متاهل هستم میتونم اون 50ماه رو تو ده سال اول بیمه شدنم استفاده کنم یا مثلا تو کل دوران بیمه.حالا من که 18 ماه گرفتم و دوباره بهم 18 ماه بیمه بیکاری تعلق بگیره با این سابقه . پس کلا برای من 14 ماه می مونه تا زمان باز نشستگی.به عبارت دیگه ما تو هر مجموعه ای که کار میکنیم درصورت تعدیل نیرو بهمون بیمه بیکاری تعلق میگیره تا زمانی که به سقفش برسه. درست متوجه شدم؟
قبل توسط (302,010 امتیاز)
سلام با توجه به سابقه ای که دارید  می توانید تا سقف 50 ماه از بیمه بیکاری استفاده نمایید تنها استثناء در مورد سقف مدت زمان پرداخت مقرری بیمه بیکاری، مربوط به افراد مسن مشمول قانون بیمه بیکاری است که در زمان وقوع بیکاری ۵۵ سال سن و بیشتر و ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند. این افراد در صورت عدم اشتغال، می توانند تا رسیدن به سن بازنشستگی از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...