درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
543 بازدید
قبل در پرداخت حق بیمه توسط
حق بیمه پروژه های پژوهشی چقدر است؟مگر معاف نیستند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (298,250 امتیاز)

سلام قراردادهای پژوهشی با شخص حقیقی مشمول پرداخت حق‌بیمه نیست

همه چیز در مورد معافیت‌ بیمه

* محاسبه حق بیمه قرارداد تحقیقاتی و پژوهشی

۱- در مواردی که قرارداد تحقیقاتی و پژوهشی با دانشگاهها یا مراکز علمی و یا موسسات وابسته به آنها عنوان پیمانکار یا مجری منعقد می شود چنانچه دانشگاه یا مرکز مذکور وابسته به وزارتخانه ها باشد و طبق پرونده ای که نزد سازمان دارد بدهکار نبوده و یا اصولا کارکنان آن مشمول قانون تامین اجتماعی نباشند بدون محاسبه و مطالبه وجهی بابت حق بیمه قرار داد مفاصا حساب مربوطه صادر می شود .

۲- در مواردی که موسسات تحقیقاتی و پژوهشی وابسته به دانشگاهها یا سایر مراکز علمی دولتی دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و همچنین در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی بخش خصوصی دارای دفاتر قانونی باشند و آن را جهت حسابرسی در اختیار سازمان نیز قرار دهند ،دفاتر قانونی مبنای محاسبه و وصول حق بیمه قراردادهای منعقده قرار می گیرد. به این ترتیب چنانچه طبق بازرسی از دفاتر قانونی فاقد بدهی باشند و یا آن را پرداخت نمایند صدور مفاصا حساب قراردادهای آنها بلا مانع بود .

۳- در مورد اشخاص حقوقی که دفاتر قانونی ارائه ندهند حق بیمه آنها طبق ماده دوم مصوبه مورخ ۷۰/۱/۲۴ به ماخذ هفت درصد محاسبه و به اضافه بیمه بیکاری متلعقه وصول می شود.

۴- درمواردی که قرارداد تحقیق و پژوهش با شخص حقیقی (یک نفر یا چند نفر به صورت دسته جمعی)منعقد کار موضوع قرارداد توسط خود شخص یا اشخاص حقیقی به عنوان مجری در حین کار انجام شود ، چون شرایط مربوط به ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی حاصل نمی شود مشمول کسر حق بیمه نخواهد بود .

روش حسابرسی و محاسبه مفاصا حساب تامین اجتماعی در انواع قرارداد


    با احترام
    پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

    مشاوره های مشابه

      انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
    تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
    مشاور و وکیل بیمه
    مشاور آنلاین

    .
    .
    ...