عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+2 امتیاز
311 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی توسط
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی قبل توسط
سلام
کسانی ک بیمه تامین اجتماعی قالیباف دارند بعداز چند سال بازنشسته میشوند؟
آیا وام هم بهشون تعلق میگیره ؟
لطفا یه توضیح کلی بدین درمورد این نوع بیمه تامین اجتماعی؟
1 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)
با سلام و احترام

بیمه قالیبافان محترم طرحی بود که چند سال پیش توسط دولت وقت برای مشاغل خانگی از جمله قالیبافی مطرح شد. اون زمان با حق بیمه بسیار کمتر به نسبت بیمه تامین اجتماعی قابل پرداخت بود چون سهم کارفرما رو دولت پرداخت میکرد.

الان بدلیل اینکه این بیمه رو بیشتر زنان خانه دار استفاده میکنند، روش های بهتری برای استفاده از بیمه بازنستگی وجود داره و تنها مزیت بیمه تامین اجتماعی قالیبافی دفترچه درمانیشه. چون خدمات بیمه از کارافتادگی و پوشش بیماری خاص و بیمه بیکاری رو هم نداره.

در خصوص وام: خیر بیمه تامین اجتماعی برای هیچکدام از بیمه گزاران امتیاز وام نداره.

برای بازنشستگی حداقل 20سال برای زنان و 25 سال برای اقایان در نظر گرفته شده.

 

پیشنهاد من به شما اینه که به جای بیمه قالیبافی همون حق بیمه رو در بیمه عمر و تشکیل سرمایه بگزارید و در هر صورت با 18سال سنوات بیمه عمر بازنشسته بشید. البته با حقوق حداقل 1.5 برابری تامین اجتماعی. و امتیاز وام و کارافتادگی

 

ایامتون به کام.

سوالات مشابه

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...