درخواست مشاور متخصص
+2 امتیاز
741 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط
سلام من شنیدم در قانون جدید بیمه شخص ثالث دیه راننده در ماه حرام زیاد نمیشه مگه راننده فرقی داره که باید دیه کمتری بگیره ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (4,460 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
سلام

دوست عزیز به راننده مقصر حادثه غرامت فوت و نقص عضو تعلق میگیرد به همین دلیل شامل دیه نمی باشد که ماه حرام و غیره داشته باشد .

البته راننده میتواند سقف تعهدات خریداری شده در بیمه نامه را حتی بیشتر از دیه ماه حرام تهیه کند در اینصورت درصورت فوت مبلغ بیشتری حتی از دیه ماههای حرام از سوی بیمه پرداخت میگردد.(البته این پاسخ مربوط به قانون سال 1387 میباشد و در قانون جدید موضوع متفاوت میباشد)

محمد امانی کارشناس رسمی بیمه

مشاوره رایگان در امور خسارتهای بیمه

پیگیری تخصصی خسارتهای بیمه در دادگاهها و شرکتهای بیمه

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (4,360 امتیاز)
با سلام

مستندا به ماده 3 قانون بیمه شخص ثالث مصوب 1395، حداقل سقف تعهدات بیمه برای راننده معادل دیه در ماههای عادی می باشد و دیه ماه حرام تعلق نمی گیرد مگر اینکه راننده به هنگام خرید بیمه نامه مقدار تعهدات ریالی بیشتری را خریداری نماید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...