دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+5 امتیاز
1,699 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط
سلام آیا می شود بیمه عمر را به شخص دیگری انتقال داد ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+3 امتیاز
قبل توسط (36,690 امتیاز)

با درود

در ماده 8 شرایط عمومی ذکر شده است که بیمه گذار میتواند با موافقت بیمه گر و بیمه شده بیمه نامه را به دیگری انتقال دهد

ماده 8- انتقال:

این بیمه نامه را بوسیله هر یک از وسائل قانونی می‌توان بدیگری منتقل نمود ولی انتقال مزبور باید با موافقت کتبی بیمه شده و بیمه گر باشد.

  • اگر بیمه گذار و بیمه شده دو نفر باشند در صورت فوت بیمه گذار یا انتقال بیمه بدیگری چنانچه ورثه یا منتقل الیه کلیه تعهداتی را که بموجب قرارداد بیمه بعهده بیمه گذار بوده است در مقابل بیمه گر اجرا نمایند قرارداد بیمه بنفع ورثه یا منتقل الیه باعتبار خود باقی می‌ماند معهذا ورثه و یا منتقل الیه حق فسخ قرارداد را طبق شرایط عمومی این بیمه نامه خواهد داشت.
  • در صورت انتقال بیمه نامه بدیگری ناقل مسئول پرداخت کلیه اقساط حق بیمه معوقه تا تاریخ انتقال در مقابل بیمه گر خواهد بود.
  • اگر ورثه بیمه گذار متعدد باشند هر یک از آنها نسبت به تمام حق بیمه در مقابل بیمه گر مسئولیت تضامنی خواهند داشت بنحوی که هرگاه یکی از آنها حق بیمه سهمی خود را نپردازد هیچ کدام نخواهند توانست از قرارداد بیمه استفاده کنند

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (54,030 امتیاز)
باسلام

خیر امکان انتقال وجود ندارد چراکه شرکت بیمه براساس سن و شرایط جسمی فرد در حال حاضر اقدام به صدور بیمه نامه میکند ولی امکان تغییر بیمه گذار و ذینفع امکان پذیر میباشد

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.