مشاوره تلفنی 24 ساعته 99224343

همه چیز در مورد بیمه زنان خانه دار بیمه تامین اجتماعی

از نظر مقررات تامین اجتماعی زنان خانه دار برای استفاده از خدمات این سازمان در زمره مشمولین بیمه صاحبان حرفه‌ها و مشاغل آزاد قرار هستند و در صورت تمایل می توانند با مراجعه به یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی به صورت خود اظهاری با عنوان خانه دار و انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات قانونی این سازمان بهره مند شوند.

در صورتی که هر گونه سوالی در زمینه بیمه زنان خانه دار دارید می توانید به رایگان در بیدبرگ مرجع سوالات بیمه مطرح نمایید تا از راهنمایی مشاوران متخصص بهره مند شوید.

بر این اساس زنان خانه دار می توانند خود را بیمه صاحبان مشاغل آزاد نمایند و حق بیمه را نیز به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کنند.

شرایط سنی برای بیمه زنان خانه دار

حداکثر سن برای پذیرش درخواست و عقد قرارداد ۵۰ سال است که در غیر این صورت متقاضی می بایست ۲ برابر مازاد سنی مقرر دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان بیمه تأمین اجتماعی باشد،

چنانچه متقاضی در زمان درخواست دارای حداقل ۱۰سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان تأمین اجتماعی باشد، از اعمال شرط سنی معاف خواهد بود و به عبارت دیگر با هر سنی این گروه از متقاضیان می توانند بیمه شوند.

مبنای حقوق برای پرداخت حق بیمه و محاسبه حقوق بازنشستگی

در صورتی که متقاضیان بیمه زنان خانه دار، سابقه بیمه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان تأمین اجتماعی را نداشته باشند، می توانند دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و حداکثر دستمزد مصوب زمان عقد قرارداد انتخاب نمایند.

چنانچه متقاضی دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی به مدت ۳۶۰روز ویا بیشتر نزد سازمان تأمین اجتماعی باشد، میانگین مبنای پرداخت حق بیمه وی در آخرین ۳۶۰ روز به عنوان مبنای پرداخت حق بیمه، ملاک عمل قرار می گیرد.

یارانه پرداخت حق بیمه در بیمه زنان خانه دار

مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی حسب مورد با معرفی از سوی مراجع مذکور در صورتی که کمتر از ۵۰ سال سن داشته باشند،

در اجرای بند”ب” ماده ۱۱ آئین نامه اجرائی ماده ۷ قانون هدفمند سازی یارانه ها و در راستای تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای به گروههای خاص جامعه از تاریخ ۲۱/۱۲/۱۳۸۹ با معافیت از پرداخت حق بیمه به میزان ده بیست و هفتم حق بیمه کامل(با نرخ ۲۷درصد) بر اساس حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار که حق بیمه آن از محل منابع حاصله از هدفمند سازی یارانه ها تأمین می شود، مشمول تعهدات قانونی مقرر در بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی قرار گیرند.

شرایط بازنشستگی زنان خانه دار

  1. داشتن ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت
  2. داشتن ۵۵ سال سن و ۱۰ سال سابقه بیمه یا بیشتر
  3. داشتن ۳۵ سال سابقه بیمه بدون شرط سنی

مدارک بیمه زنان خانه دار

با مدارک زیر به یکی از کارگزاری های مجاز بیمه تامین اجتماعی مراجعه نمایید:

  1. شناسنامه و کپی شناسنامه .
  2. کارت ملی و کپی کارت ملی .
  3. عکس ۳*۴  .
  4. پر کردن فرم بیمه زنان خانه دار ( اگر دفترچه بیمه می خواهید گزینه درمان را انتخاب نمایید ).
  5. اگر قبلا سوابق بیمه داشته اید به کارگزاری اطلاع دهید.

لیست شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی

آدرس دقیق کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

سازمان بیمه تامین اجتماعی

بهرامی
  • هزینه ماهیانه پرداختی برای بیمه زنان خانه دار چقدره ؟
۴.۰
Sending
User Rating ۳.۷ (۱۰ votes)

Leave a Reply

Sending