دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
58 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات مشاغل توسط (100 امتیاز)
سلام وقت به خیر.

من چندین سال هست که کارمند هستم و درآمدم صرفا از همین طریق بوده.

اخیرا تو بخش مشاغل ساختمانی (کابینت) فعالیت می کنم و این فعالیت محدود هستش. شاید سالی کمتر از 10 پروژه داشته باشم

یک پروژه دولتی دارم که از من فاکتور رسمی می خوان یا اینکه کد کلی بدم.(مبلغش هم 10 تومن هست حدودا)

خواستم بدونم آیا ارایه کد ملی برای من مشکلی ایجاد می کنه ؟

من نه جواز کسب دارم نه جایی رو اجاره کردم یک جورایی پیمانکاری کارو انجام میدم...

قصدم این هست که کد اقتصادی بگیرم.آیا با شرایط من ممکنه و  آیا دریافت کد اقتصادی و صدور فاکتور رسمی برای منی که کارمند هستم و در کنار شغلم امرار معاش می کنم  ضرورت داره و ممکنه مالیات بیش از چیزی که هست به من تعلق بگیره؟

ممنونم
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,220 امتیاز)
سلام،

مطابق قانون، کسب درآمد شما مشمول مالیات است. چه در قالب شخص حقیقی و چه شخص حقوقی.

طرف معامله شما کد ملی شما رو در سامانه معاملات فصلی بابت خرید کالا یا دریافت خدماتی که از شما انجام داده ثبت می نماید. این موضوع بدون ریسک نیست و مطابق با ماده 157 قانون تا 5 سال در صورت شناسایی، احتمال تشخیص مالیات و جرائم مربوطه وجود دارد.

شما با ثبت شرکت می توانید کد اقتصادی دریافت نمایید. در صورت فعالیت به صورت شخص حقیقی، کد اقتصادی همان کد ملی شماست.

در صورت کسب درآمد به هر شکل مکلف به انجام وظایق قانونی هستید. البته جهت اطلاع از وظایف قانونی، معافیت ها و سررسیدها بهتر است از مشاور استفاده نمایید.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین

.
.
...