دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
55 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات مشاغل توسط (100 امتیاز)
سلام

من کار تبلیغاتی انجام میدم. ولی مغازه و جای ثابت ندارم. ماه پیش برای اداره آب که همایش داشتن به من تعدادی کادوی تبلیغاتی سفارش دادن. خود جعبه رو از جایی سفارش دادم و کادوی داخلش رو از جای دیگه و... . مبلغ فاکتور حدود 2 میلیون شد.

حالا برای اینکه پول بنده رو بدن شماره اقتصادی میخان. منم ندارم. گویا باید تو سایت اداره مالیات ثبت نام کنم. سوالم اینه

چه میزان یا درصد مالیات به این فاکتور تعلق میگیره و تا سقف چه مبلغی مالیات به این نوع فاکتور تعلق نمیگیره

مثلا مبلغ چقدر باشه بهش تعلق نمیگیره؟

داخل جعبه ها تندیس مسی بود. من موقع ثبت نام کد اقتصادی چه صنفی ثبت کنم؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,220 امتیاز)
سلام،

کد اقتصادی شخص حقیقی همان کد ملی و کد اقتصادی شخصیت حقوقی (شرکت) با ثبت شرکت و تشکیل پرونده مالیاتی در حوزه مربوطه دریافت می شود.

در مورد مبلغ مالیات برای اشخاص حقیقی مطابق با ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم هر سال به میزانی که تعیین می شود معافیت خواهید داشت ( برای سال ۹۷, ۲۱۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال). یعنی فروش تا این میزان معاف و مازاد بر آن طبق نرخ های ماده ۱۳۱ همین قانون مشمول مالیات می شود. دقت بفرمایید شرط دریافت معافیت تهیه و ارسال اظهارنامه مالیاتی است. برای اشخاص حقوقی هم ۲۵٪ درآمد مشمول مالیات یا همان سودتون مشمول مالیات است.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین

.
.
...