دریافت مشاوره تخصصی
0 امتیاز
79 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط (100 امتیاز)
با سلام

شرکت ما کارت بازرگانی دارد و میخواهیم از طریق کد بورسی خرید قیر انجام داده و به خارج صادر کنیم.با توجه به اینکه قیر جز مواد پتروشیمی می باشد.

1- آیا موقع خرید مالیات بر ارزش افزوده تعلق می گیرد یا معاف است ؟

2- اگر معاف است یعنی موقع خرید به فروشده نباید بدهیم وجه ارزش افزوده را یا باید بدهیم و بعدا از دارایی بگیریم؟

3- آیا صادرات قیر معافیت تعرفه گمرکی دارد یا خیر؟

4- مالیات عملکرد بر چه اساسی است؟ معافیت دارد یا خیر؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (10,700 امتیاز)
سلام،

1. کالا یا خدماتی که جز 17 بند ماده 12 قانون ارزش افزوده باشند معاف از مالیات موضوع این قانون هستند. قیر مشمول است.

2. در صورتی که فروش کالا یا خدمات شما معاف از مالیات باشد، اما در زمان خرید آن کالا ارزش افزوده پراخت نموده اید، مطابق با تبصره 5 ماده 17 قانون مالیات بر ارزش افزوده قابل استرداد نبوده ولی به عنوان هزینه قابل قبول قانون مالیات های مستقیم به حساب می آید.

3. خیر، معافیت تعرفه گمرکی ندارد.

4. در مورد مالیات عملکرد مطابق با ماده 141 صرفا صادرات کالای غیر نفتی و محصولات کشاورزی از معافیت مالیات با نرخ صفر برخوردار است و مواد خام و کالای نفتی فقط 20% معافیت دارند. طبق مصوبه شماره 58683 هیات وزیران مورخ 96/05/16 ماده اولیه وكيوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر) و قیر غیر نفتی به ترتیب به عنوان کالای نفتی و مواد خام معدنی محسوب می شوند و غیر از این دو مورد، قیر از معافیت ماده 141 برخوردار است.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

مشاوره های مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    حضور در گپ و گفت

رزرو آنلاین مشاوره رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین
.
.

...