درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
488 بازدید
قبل در مالیات املاک توسط (120 امتیاز)
سلام

من سه ماه قبل یک طبقه از حانه یکی از آشنایان را با متراژ 100 متر به مبلغ 10 میلیون رهن و 200 هزار تومن در قم اجاره کردم و کد رهگیری دریافت کردم اما به دلایلی نقل مکان نکردم . البته دفتر خدماتی از ما سند ملک را هم نخواست و فقط با کارت ملی و شناسنامه اجاره نامه با کد رهگیری را صادر کرد و شماره کوچه را هم اشتباه وارد کرد . آیا مالک برای این سه ماه باید مالیات بپردازد ؟ آیا باید اظهار نامه ارائه کند ؟ آیا فسخ اجاره نامه ضروری است ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,860 امتیاز)
سلام.

مطابق با تبصره 11 ماده 53 قانون مالیات های مستقیم در صورتی که کاربری مورد اجاره مسکونی باشد، موجر تا 200 متر مربع برای کل املاک استیجاری خود معاف از مالیات است. در تهران این عدد 150 متر است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (4,660 امتیاز)
فسخ اجاره نامه ضروریه جهت جلوگیری از ارسال به اداره مالیاتی توسط اتحادیه مشاوران املاک و تشخیص مالیات که البته کمتر انجام میشه.

مالک درصورت امکان اثبات خالی بودن یا دراختیار مالک بودن ملک میتواند اظهارنامه ندهد

در مورد این ملک همانطور که اقای فدایی فرمودند با توجه به متراژ کلا معاف است و وظیفه ای ندارد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...