باز هستیم
0 امتیاز
648 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (120 امتیاز)
سلام علیکم ..

اگر بعد از قطعیت و پرداخت مالیات بموجب آرای صادره از مراجع ذیصلاح ثابت شود مالیات وصولی صحیح نبوده و مازاد دریافت شده امکان استرداد مازاد مالیات هست؟

 ظاهرا طبق تبصره ماده 242 بایستی علاوه بر مازاد به ازای هر ماه 1.5 درصد هم غرامت پرداخت بشه ولی امور مالیاتی در چنین مواردی از پرداخت استنکاف کرده و به حساب بستانکار سالهای بعد میگذارد .

راهنمایی لطفا
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (121,730 امتیاز)
بله کاملا حق باشماست قابل پرداخت هست وتاکنون موارد بسیارزیادی پرداخت شده ویابه حساب سالهای بعدمنظورشده است درحال حاضرروش دوم مرسوم تراست ولی درمورد جریمه هم پروسه جداگانه ای دارد که معمولا سخت وطاقت فرساست

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 2,738 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,245 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 454 بازدید
سوال شده فروردین 5, 2022 در حسابداری و مالیات توسط مدیر عامل....
0 امتیاز
1 پاسخ 552 بازدید
سوال شده بهمن 19, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,190 امتیاز)
تماس با ما
درباره ما
بلاگ
قوانین و شرایط
حریم خصوصی

آدرس:  تهران، چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور، برج فناوری دانشگاه امیر کبیر، واحد 102  ​

تلفن: 02191023784 

ایمیل: info@bidbarg.com 


مجوز اینماد - Enamad Trust Certificate

 

مجوز نماد اعتماد الکترونیک

Zarinpal Trust Certificate

پرداخت امن با زرین پال

 

...