درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,351 بازدید
قبل در مالیات املاک توسط (120 امتیاز)

با سلام

بنده از ابتدای سال 96 یعنی از تاریخ 96.1.1 از بیمه بیکاری استفاده میکنم وتا 97.3.1 بیمه بیکاری داشتم( جمعا 15 ماه)

مغازه ای سر قفلی دارم که آن را از ابتدا تا انتهای سال 96 (بمدت 12 ماه) به مبلغ سه میلیون رهن و ماهیانه یک میلیون اجاره داده ام

مورد پیش آمده به این شرح است

دارایی محل سکونت بنده (کارشناس مربوطه) بیمه بیکاری را درآمد محسوب کرده و به نظر ایشان بنده نمیتوانم از معافیت ماده 57 استفاده نمایم

یعنی طبق نظر ایشان بنده باید مالیات بر اجاره را پرداخت نمایم

و نیز طبق نظر ایشان اگر بنده درخواست ماده57 را در اظهار نامه داشته باشم محکوم به پرداخت مالیات دو برابر میشوم

البته طبق نظر مشاورین مالیاتی و نیز کارشناسان دارایی در سایر شهر ها بنده میتوانم از معافیت ماده 57 استفاده نمایم

اما در این شهر و طبق نظر این کارشناس ( و همچنین بقیه کارکنان همین شعبه) بیمه بیکاری درآمد تلقی شده و بنده باید مالیات را پرداخت نمایم

حال سوال بنده

اگر بنده در اظهار نامه درخواست استفاده از معافیت ماده 57 را داشته باشم و کارشناس بنده را به پرداخت مالیات دو برابر محکوم نماید

  1. آیا میتوان به نظر کارشناس اعتراض کرد ؟ چگونه؟
  2. آیا میتوان موضوع را به مراتب بالاتر اطلاع داد؟
  3. توصیه شما به عنوان مشاور مالیاتی در این زمینه چیست و در موارد مشابه چه اقداماتی داشته اید؟


با تشکر

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (92,320 امتیاز)
برروال معمول شمادرآمدی دارید که تاسقف 24میلیون تومان درسال 95 مشمول معافیت نمیشود اگر بخواهیدریسک کنید ودراظهارنامه بخواهید ازمعافیت ماده 57 استفاده کنید مسئولیت آن متوجه خودشمااست وتاجندمرحله میتوانیداعتراض کنید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...