درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,042 بازدید
قبل در جریمه و بدهی مالیات توسط (170 امتیاز)
با سلام و احترام

ما در شرکتمان قصد عقد قرار داد با یک فرد برنامه نویس برای طراحی و تحویل یک نرم افزار را داریم. میخواهم بدانم در این قرارداد مالیات، چطور محاسبه میشود؟ آیا ما باید 10 درصد مالیات موضوع تبصره ماده 86 ق م م را لحاظ کنیم یا مالیات در این قرارداد به شکل دیگری است؟

با سپاس از پاسخ شما
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,860 امتیاز)

سلام. با توجه به نظر دفتر فنی مالیاتی، پرداخت هایی که که خارج از چارچوب حقوق و رابطه استخدامی انجام می شود به ماده 93 ق م م مربوط بوده و با توجه به حذف ماده 104 (مالیات تکلیفی)، باید طبق مقررات مربوطه از جمله ماده 169 عمل شود و نیازی به کسر مالیات مقطوع موضوع ماده 86 نمیباشد. با این حال،  به دلیل استفاده از عبارت (پرداخت کننده غیر اصلی) در تبصره اصلاحی ماده 86، بین قضاوت کارشناسان هنوز اختلافاتی به چشم می خورد. تصویر نظریه دفتر فنی رو در زیر مشاهده بفرمایید


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...