باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,069 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (120 امتیاز)
باسلام و احترام

من مدیرعامل یک شرکت تعاونی مسکن مهر هستم. ما دارای قرارداد ساخت با یک پیمانکار برای ساخت واحدهای مسکن مهر هستیم. مطابق بخشنامه های سازمان مالیاتی و مصوبه کارگروه ویژه مسکن مهر در سال 1392 پروژه های مسکن مهر از هرگونه مالیات غیر از مالیات انتقال واحد اعیانی و مالیات بر ارزش افزوده مصالح معاف هستند.

بنابراین شرکت ما نیز از کسر 3٪‌مالیات تکلیفی بابت مبالغ پرداختی به پیمانکار در سال 1394 ( موضوع ماده 104 ق.م.م. ) خودداری نمود.

ولی حالا که سازمان مالیاتی به اظهارنامه سال 94 ما رسیدگی کرده، علاوه بر اینکه مالیات تکلیفی مذکور را مطالبه کرده ،‌شرکت تعاونی را جریمه هم کرده و با توجه به اعتراض ما، قرار است به هیات حل اختلاف مالیاتی برویم.

لطفا بفرمایید استدلال ما مبنی بر معافیت مالیات تکلیفی مسکن مهر برای پیمانکاران درست است یا خیر؟

متشکرم
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)
سلام

بله شما تکلیفی به کسر مالیات ماده 104 نداشته اید قطعا با یک لایحه دفاعیه منطقی به نتیجه میرسید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (180 امتیاز)
سلام و عرض ادب . دلیل مطالبه مالیات تکلیفی توسط سازمان امور مالیاتی از تعاونیهای مسکن مهر ، عبارت " درچهاچوب تفاهم نامه های مذکور " قبل ازعبارت " اقدام به ساخت مسکن مهر مینمایند " ، در بخشنامه 200/33590 مورخ 1389/11/14 سازمان امور مالیاتی است .در واقع سازمان صرفا آن دسته از تعاونیهایی را مشمول معافیت میداند که در قالب تفاهم نامه سه جانبه اقدام به ساخت نموده باشند . البته استناد سازمان امور مالیاتی نادرست بوده و در صورت تنظیم لایحه صحیح و پیگیری درست ، میشه موضوع رو از دیوان عدالت اداری پیگیری کرد . بعضی تعاونیها قبلا این کار رو انجام دادند و موفق شدند .

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,335 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 760 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 3,349 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...