برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
656 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (130 امتیاز)
نمایش از نو توسط
با سلام

یک سوال در مورد استخدام نیرو بصورت پروژه‌ای داشتم. اگر قصد داشته باشیم در شرکت یک نیرو رو بصورت پروژه‌ای (یا به عبارتی پورسانتی یا درصدی) به کار بگیریم چه نکاتی را باید مد نظر قرار داشته باشیم؟

 منظورم در رابطه با بحث "بیمه" و همین طور "دارایی" هست.

روال به کارگیری نیرو هم به این صورت خواهد بود که به ازای انجام هر بخش از پروژه‌ای که به شخص مورد نظر محول شده مبلغی را دریافت خواهد کرد و در اصل استخدام رسمی و تمام وقت نیست.

 آیا صرفا اخذ یک رسید از نیروی مورد نظر کافی هست و قابل ارائه به دارایی خواهد بود یا نیاز هست نکات دیگری رو هم مد نظر قرار بدیم؟ ممنون میشم در این رابطه بنده رو راهنمایی کنید که دقیقا چه مسائلی رو باید مد نظر قرار داد تا از نظر بیمه و دارایی بعدا مشکلی ایجاد نشه

با سپاس فراوان

---------------------

ویرایش 1: شرکت ما زمینه فعالیتش تولید انیمیشن (یا به عبارتی فیلم کوتاه غیر سینمایی) هست. برای یک انیمیشن سریالی با فردی که سرپرستی تیم دوبله رو به عهده داره برای هر قسمت کار 700 هزار تومن توافق کردیم و تا الان یک پرداخت انجام شده. البته قراردادی کتبا نوشته نشده. به جهت اینکه بشه برای دارایی اثبات کرد که چنین مبلغی رو پرداخت کردیم از طرف مقابل رسید دریافت کردیم. طبق تبصره ماده 86 الان ما موظف به پرداخت 70 هزار تومان به عنوان مالیات هستیم؟ چون این هزینه به نوعی هزینه دستمزد طرف مقابل بوده (نه حق مشاوره یا حق پژوهش و موارد دیگری که در اون تبصره بهش اشاره شده) و اگر این طور باشه که مفهومش اینه که تمامی دستمزدهایی که به افراد مختلف داده میشه باید شامل 10 درصد مالیات بشه و خب چنین چیزی زیاد منطقی نیست. ممنون میشم توضیحات بیشتری ارائه بدین
توسط (2,380 امتیاز)
سلام
برای طرح سوال در زمینه بیمه می تونید از بخش بیدبرگ مرجع بیمه و قانون کار استفاده کنید:
https://www.bidbarg.com/bimeh/
توسط (130 امتیاز)
سلام. متشکرم؛ البته سوال من بیشتر به بحث مالیات مرتبطه
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,100 امتیاز)
سلام

رعایت تبصره ماده 86 لازم و کافی است البته قراداد هم ببندید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
توسط (130 امتیاز)
متشکرم ولی هنوز ابهامی که داشتم برطرف نشده. بذارید با جزئیات بیشتر توضیح بدم. شرکت ما زمینه فعالیتش تولید انیمیشن (یا به عبارتی فیلم کوتاه غیر سینمایی) هست. برای یک انیمیشن سریالی با فردی که سرپرستی تیم دوبله رو به عهده داره برای هر قسمت کار 700 هزار تومن توافق کردیم و تا الان یک پرداخت انجام شده. البته قراردادی کتبا نوشته نشده. به جهت اینکه بشه برای دارایی اثبات کرد که چنین مبلغی رو پرداخت کردیم از طرف مقابل رسید دریافت کردیم. طبق تبصره ای که بهش اشاره کردین الان ما موظف به پرداخت 70 هزار تومان به عنوان مالیات هستیم؟ چون این هزینه به نوعی هزینه دستمزد طرف مقابل بوده (نه حق مشاوره یا حق پژوهش و موارد دیگری که در اون تبصره بهش اشاره شده) و اگر این طور باشه که مفهومش اینه که تمامی دستمزدهایی که به افراد مختلف داده میشه باید شامل 10 درصد مالیات بشه و خب چنین چیزی زیاد منطقی نیست. ممنون میشم توضیحات بیشتری ارائه بدین

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 8,075 بازدید
سوال شده بهمن 25, 2017 در حسابداری و مالیات توسط تیموری (390 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,125 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 5,218 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 330 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 13,864 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 360 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...