درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
2,184 بازدید
در جریمه و بدهی مالیات توسط (100 امتیاز)
با سلام

ما یک شرکت پیمانکاری در زمینه پروژه های فناروی اطلاعات هستیم. برخی از پروژه های خود را به شخص یا اشخاص حقیقی بیرونی  واگذار می کنیم. آیا در هنگام تسویه ( چه فاکتور خدمات و چه قراردادهای خدمات ) باید مبلغی را به عنوان مالیات اشخاص حقوقی نگه داریم؟ این مبلغ 10% است؟ همچنین در صورتیکه اون شخص یا اشخاص اظهار نامه پر کردند و مالیات را پرداخت کردند و اسناد را ارایه نمودن باید 10% را برایشان واریز کنیم. در این حالت اداره مالیات از ما مالیاتی نمی خواهد (البته بجر مالیات 25% سود شرکت ها که در آخر سال می دهیم)؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (15,780 امتیاز)
سلام

شما تکلیفی به کسر مالیات از اشخاص ندارید مگر آنکه نوع قرادادتان مشمول تبصره ماده 86 بشود که تنها در آن صورت مالیات را کسر و پرداخت هم مینمائید.ولی در کارهای پیمانکاری شما نباید مالیاتی را کسر کنید.لیکن عرفا 10درصد را به عنوان حسن انجام کار نگه میدارند تا بعد از تحویل کلی کار توسط پیمانکار آن را هم برمیگردانند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
توسط (100 امتیاز)
ممنون از پاسخ.
ظاهرا فقط قراردادهایی که باعنوان و موضوع حق‌المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و حق پژوهش باشند نیاز به این کسر می باشد.

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...