دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
1,389 بازدید
در ثبت تغییرات شرکت توسط

بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب و احترام .

من مرداد ماه امسال  از طریق بانک متوجه شدم که شخصی با استفاده از مدارک من که در شرکتی دیگر(شرکت یکی از فامیلهایشان)، که ا برای من از آنجا بیمه رد میشد و ایشان بخاطر بدهی به خارج از کشور رفتند .

 این آقا بدون اطلاع بنده و بدون هیچ وکالتنامه ای و هیچ اجازه ای مدارک من را برداشته و اسم من را در یک شرکت دیگر(سهامی خاص ) به عنوان هییت مدیره و سهامدار با یک درصد سهام ثبت نموده اند و سه سال ایشان مدیر عامل شرکت با 98 درصد سهام و یک درصد من و یک درصد شخصی دیگر که در خارج از کشور میباشند بوده ، سپس این آقایک درصد برای خود سهم نگه داشته و بقیه 97 درصد سهام خود را به شخصی دیگر جدیدا فروخته اند ، پس از اطلاع من از این موضوع من از شخصی که بدون اجازه از مدارک من سو استفاده کرده شکواییه ای تنظیم کرده ام .ولی شخص جدیدی که شرکت را تازه خریداری کرده به من میگوید که بیایید من شما را از شرکت خارج کنم و همچنین در سربرگ شرکت هر تعهداتی خواستید در مورد بدهی های دارایی و غیره بدهم و همچنین ایشان میگویند که بدهی های شرکت بر عهده من که آخرین خریدار هستم میباشد بنابر این من این سوالات را از محضر عالی دارم و استدعا دارم راهنماییم فرمایید چون هر وکیلی یه حرف میزند و من خدا شاهده سر در گم شده ام شما را قسم به حرمت محمد و آل محمد راهنماییم فرمایید  که:

1). آیا چنانچه ایشان ادعا دارند که بدهی های شرکت بر عهده آخرین خریدار است درست میباشد (حتی بدهی 3 سال قبلی که منو هییت مدیره کردن)؟

2) در بد بینانه ترین حالت بدهی من که یک درصد سهام داشته ام چقد ر میباشد ؟ آیا بر مبنای سهم مالیات اخذ میشود ؟ چون یکی از وکیلها به من گفت که دارایی کاری با سهام ندارد اگر دو نفر دیگر هییت مدیره قبلی (زمان 3 سال ) که یکی خارج از کشور است و این یکی هم که می خواهد برود  ، دارایی شما را ،چون قابلیت دستیابی دارد کل دارایی را از شما میگیرد وکاری با مقدار سهم ندارد.آ یا چنین نیست؟

3) آیا من با خریدار جدید توافق کنم و تعهد محضری از ایشان بگیرم یا این تعهدات محضری در دارایی وجاهت قانونی ندارد؟

4. لازم به توضیح است که ما که ازدارایی مفاصا حساب گرفتیم اعلام شد که سالهای 90 و 91 شرکت عدم فعالیت و سالهای 92و93و94 در حال رسیدگی میباشد که اینها من را از 93 عضو هییت مدیره کردن. 

با تشکر و عرض پوزش بخاطر تصدیع وقت عالی . شما را بخدا راهنماییم کنید

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (20,540 امتیاز)
سلام

در هر صورت طبق قانون تجارت مسئولیت صورتهای مالی به عهده مدیران می باشد که شما هم از مدیران شرکت محسوب می شوید.

بحث سهام داری از عضو بودن در هیات مدیره سوا است.

تعهد محضری خریدار هم نافی مسئولیت شما نیست.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.