درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,979 بازدید
در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط
با عرض سلام و ادب 

احتراما به استحضار می رساند اینجانب مدیر عامل یک شرکت سهامی خاص در حوزه فعالیت های خدمات کارگزاری ادارات هستم و در آن شرکت سهام دارم. شرکت از اواخر سال 95 به دلیل رکود و زیان مالی تعطیل گردیده است. ضمنا آخرین آگهی تغیرات شرکت تا 20 شهریور سال جاری اعتبار دارد و پس از آن به دلیل عدم تمایل و توافق اعضای هیات مدیره  تمدید نخواهد شد.
لطفا بنده را در خصوص موارد ذیل راهنمایی بفرمایید. پیشاپیش از خدمات ارزنده ای که ارایه می فرمایید صمیمانه سپاسگزارم.

  • سوال اول : اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 95 و اظهارنامه های مالیاتی ارزش افزوده را تا پایان فصل بهار 96 رد کردیم. حال نامه ای مبنی بر عدم فعالیت در سال 96 تا اطلاع ثانوی، تنظیم و به اداره مالیات بردم رییس اداره مالیات از قبول و ثبت نامه خودداری کرد و بیان نمود باید هر سال اظهارنامه رد کنید و عملکرد را صفر لحاظ کنید. سوال بنده این است که من شاید در مهلت ارایه اظهارنامه فراموش کردم و یا به هر دلیلی موفق به رد کردن اظهارنامه نشدم چه باید بکنم ؟ آیا نباید نامه بنده را قبول و در پرونده درج نمایند که دیگر نیازی به رد کردن اظهارنامه نباشد.
  • سوال دوم : شرکت به دلیل عدم توانایی مالی موفق به پرداخت مالیات مشخص شده برای سال 94 نیست و در حال حاضر اصل مالیات و جریمه آن (حدود 30 میلیون تومان) را بدهکاریم. با توجه به وضعیت مالی شرکت و عدم امکان پرداخت، اداره مالیات برای وصول طلب خود چه خواهد کرد ؟
    با توجه به اینکه سایر اعضای هیات مدیره اموال شخصی به نام خود ندارند آیا اداره مالیات از طریق توقیف اموال شخصی بنده طلب خود را وصول خواهد کرد ؟ اگر پاسخ مثبت است به چه میزان، به نسبت در صد سهام بنده یا کل بدهی به مالیات ؟
  • سوال سوم : این سوال عینا" مشابه سوال فوق است با این تفاوت که این بار بدهی به اداره بیمه تامین اجتماعی و حدود 50 میلیون تومان است.
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (92,240 امتیاز)
اداره دارایی به شما درست راهنمایی کرده اند .شمابایدکلیه وظابف قانونی خودراانجام دهید درعین حال نامه عدم فعالیت راتسلیم نمایید...

اداره دارایی باتوسل به روش های مختلف مطالبات خودراوصول میکند وهمه شرکا به نسبت سهام مسئول هستند ودرمورد بیمه تامین اجتماعی این مطلب بااحتساب جرایم بسیار وسنگین تر وازهمه راههای ممکن صدق میکند

پیشنهادمیکنم باادارات فوق توافق وقسط بندی کنید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...