باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
611 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
آیا مشمول معافیت بودن به معنی عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی است
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (5,300 امتیاز)

سلام مشمول معافیت بودن به معنی عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی نیست 

 رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان گفت: شرکت های دانش‌بنیان ملزم به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید محمد صاحبکار خراسانی با بیان اینکه شرکت های متقاضی استفاده از معافیت مالیاتی به‌خصوص شرکت های نوپا حتما باید اظهارنامه مالیاتی را تکمیل و ارسال کنند، گفت: همانند سالهای گذشته، با هماهنگی سازمان امور مالیاتی، اطلاعات شرکت های دانش‌بنیان که تا پایان سال 1395 به تأیید «کارگروه ارزیابی شرکت های دانش‌بنیان» رسیده‌اند، به همراه مصادیق فعالیتهای دانش‌بنیان آنها، به منظور اعمال معافیت مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارسال خواهد شد.

نحوه اطلاع‌رسانی محصولات معاف از مالیات

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: برای این منظور، شرکت های نوپا و تولیدی باید به قسمت پیامهای کارتابل اختصاصی خود بر روی سامانه ارزیابی شرکت های دانش‌بنیان به نشانی reg.daneshbonyan.ir مراجعه و بعد از رویت اطلاعات موجود در پیام «معافیت مالیاتی 95» اظهارنامه خود را براساس آن اطلاعات تکمیل کنند؛ این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی هم ارسال خواهد شد.

رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان در مورد تکمیل اظهارنامه مالیاتی اظهار کرد: سطر (29) جدول شماره (6) مربوط به معافیت مالیاتی ماده (3) قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان است و حتما باید به صورت کامل توسط شرکت های دانش‌بنیان در زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی تکمیل شود.

وی درباره میزان و زمان بهره‌مندی از معافیتهای مالیاتی شرکت های دانش‌بنیان اظهار کرد: شرکت های دانش‌بنیان، از تاریخ تأیید در کارگروه می‌توانند از معافیت استفاده کنند بنابراین اگر بخشی از فروش کالاها و خدمات دانش‌بنیان، قبل از تاریخ تأیید کارگروه محقق شده باشد، نمی‌توانند برای آن معافیت مالیاتی تقاضا کنند.

به گفته صاحبکار، چنانچه شرکت ها در مراحل تکمیل اظهارنامه مالیاتی خود به فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان و تاریخ تأیید شرکت توسط کارگروه توجه نکنند، ممکن است در مسیر رسیدگی پرونده‌های مالیاتی توسط ممیزان ادارات امور مالیاتی، اشکالاتی پیش آمده و ضمن عدم امکان استفاده از معافیتها، مشمول برخی جرائم مالیاتی شوند.

معافیت مالیاتی واحدهای مستقر در پارکهای فناوری

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری در مورد معافیت مالیاتی ماده (9) قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان هم گفت: معافیت مالیاتی برای واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی که همه فعالیتهای آنها در پارکهای علم و فناوری انجام می‌شود، بر مبنای ماده (9) قانون اجرایی و این شرکت ها از سوی مدیریت پارک به اداره امور مالیاتی همان منطقه معرفی می‌شوند.

وی بیان کرد: واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی می‌توانند برای استفاده از معافیتهای مالیاتی، درخواست معافیت خود را در ردیف (30) جدول (6) اظهارنامه وارد کنند که با عنوان «شرکت های دانش‌بنیان واقع در پارکهای فناوری (ماده 9 قانون)» مشخص شده است و برای تکمیل اظهارنامه خود حتماً با مسئولان پارک فناوری مربوطه مشورت کنند.

ارائه مشاوره حضوری مالیاتی

وی همچنین بیان کرد: شرکت های دانش‌بنیان می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله مباحث مالیاتی و حسابداری از مشاوره‌های رایگان استفاده کنند و با مراجعه به سامانه tms.daneshbonyan.ir مسائل مورد نظر خود را بصورت حضوری با مشاوران متخصص در میان بگذارند.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 606 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 697 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,845 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,483 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...