عضویت در کانال مالیات و امور مالی
+2 امتیاز
91 بازدید
سوال شده قبل در مالیات ارزش افزوده توسط
با سلام
ممنون بابت پاسخگویی عالیتون

سوالی که دارم اینه ما همه کارامون قانونیه و تمام کارهای قانونی رو رعایت میکنیم ولی ازیسری از شرکتها خرید داریم گزارش فصلی رد نمیکنن و به ما فاکتور رسمی نمیدن و تنها یه صورتحساب که هیچ اطلاعاتی از شرکتشون توش نیست ولی مهر شرکت تو صورتحسابشون میخوره ! باهاشون صحبت کردم ولی راضی به دادن فاکتور رسمی نمیشن ! ولی ما پرداختیمون مستقیم به حساب شرکتشونه)
کاری که من میکنم برای گزارش فصلی (ماده 169) اطلاعات شرکت مثل شناسه ملی رو از سامانه استعلام میگیرم و با شناسه ملی و آدرسی که تو سامانه استعلام شناسه ملی در آوردم اسمشون رو تو گزارش فصلی رد میکنم
میخاستم ببینم این کار من غیر قانونی نیست ؟ برای شرکت خودمون دردسر ایجاد نمیکنه بعدها ؟ چون مبالغش بالای حد نصابه باید با شناسه ملی یا کد اقتصادی اطلاعات رو وارد کنیم و من چاره ای جز این ندارم !
2 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (32,610 امتیاز)
دوست عزیز سعی کنید حتما این کار رو با رضایت طرفین و با آگاهی مدیر عامل انجام بدید. از نظر قانونی کار شما نسبتا درست است، اما از طرفی شما صورت حساب رسمی ندارید که این در درجه اول باعث قبول نشدن مدارک خرید شما هستش (اگر ارزش افزوده ثبت کنید که قطعا قبول نمیشه اگر ثبت نکنید هم تخلف) و در درجه دوم برای شرکت مقابلتون مشکل ساز میشید. دلیل اینکه میگم با رضایت مدیرعامل این هستش بعدا از اون شرکت به مدیر شما اعتراض میکنند و مدیر هم از چشم شما میبیند.
این سوالتون پاسخ قانونی خاصی نداشت، منم تجربی جواب دادم؛ امیدوارم مفید بوده باشه.
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (80,820 امتیاز)
باتایید پاسخ همکارم یک راه دیگر وحوددارد که قانونیه
ازگزینه امتناع واردشوید و اعلام کنید به این معنی که ازدادن فاکتور خودداری میکنند
البته همانطورکه همکارم عرض کرد این کارهم باید باتایید مدیرعامل باشد
درایران همه این کارهارا تایید کتبی بگیرید ازمذیرعامل

سوالات مشابه

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ    بهترین بیمه عمر

رزرو آنلاین مشاوره سوال مالیات و ثبت شرکت


.
.
...