برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+2 امتیاز
10,535 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
ماهانه مبلغی را به موسسه خیریه محک کمک می کنم. آیا مبلغ اهدایی به موسسه خیریه، از مقدار مالیات من کم می شود؟
1 پاسخ
+1 امتیاز
توسط (1,440 امتیاز)

سلام

وفق ماده 172 ق م م  به شرط  دارا بودن مجوز موسسه خیره محک از سازمان بهزیستی  مبلغ پرداختی از درآمد مشمول مالیات کسر می گردد

صد درصد (100%) وجوهی که به حساب­های تعیین شده از طرف دولت به منظور بازسازی یا کمک و نظایر آن به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود و همچنین ‌وجوه پرداختی یا تخصیصی و یا کمک­های غیر نقدی بلاعوض اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی جهت تعمیر، تجهیز، احداث و یا تکمیل مدارس،‌دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و مراکز بهداشتی و درمانی و یا اردوگاه­های تربیتی و آسایشگاهها و مراکز بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر و کتابخانه و مراکز فرهنگی و هنری(‌دولتی) طبق ضوابطی که توسط وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فن­آوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی تعیین می‌شود از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال پرداخت منبعی که مودی انتخاب خواهد کرد قابل کسر می‌باشد.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,165 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 267 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,338 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,082 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...