دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+1 امتیاز
1,179 بازدید
در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط (110 امتیاز)
بر اساس بخشنامه معافیت مالیاتی سال 96 ، حقوق ماهانه تا بیست میلیون ريال معاف از مالیات می باشد. با توجه به اینکه بنده در شرکتی بصورت ساعتی دستمزد میگیرم و مبلغ دستمزد ماهانه ام بیست و پنج میلیون ريال می باشد. طبق این بخشنامه فقط پنج میلیون ريال آن مشمول مالیات می شود در صورتی که برای بنده کل دستمزدم را مبنای محاسبه مالیات قرار می دهند. دلیل این مساله را نیز ساعتی بودن بنده عنوان می کنند. آیا معافیت مالیاتی فقط متعلق به نیروهای تمام وقت بوده و نیروهای ساعتی را شاما نمی شود؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط (93,400 امتیاز)
مشکل ساعتی بودن شمانیست اگر شغل شما مشاورمیباشد باید ازکل حقوق مالیات کسرنمایند ولی اگر مثل بقیه حقوق بگیرهستید بایددرلیست دارایی منظورنمایند ومطابق جدول مالیات حساب شود حتی میتوانند حقوق شماراماهانه جکم صادرنمایند وبراساس ساعات کار وگرفتن نسبت تعدادروزهارااستخراج نمایند ..بهرصورت دربرخی موارد حسابداری هنراست !!!!!!!!

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
توسط (32,870 امتیاز)

دو حالت برای شما امکان پذیر است یکی بر اساس محاسبه حقوق ثابت و کارمند استخدامی و یکی هم به صورت ماده 86 که 10% دریافتی شما بدون هیچ معافیتی میباشد. ینظر من شرایطی که شرکت شما برای شما لحاظ میکند از نظر مالیاتی به نفع شماست.

ماده 86 - پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده(85)­ این قانون محاسبه و کسر و‌ تا پایان ماه بعد(1) ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت‌کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‌های بعد فقط ‌تغییرات را صورت دهند.

تبصره- پرداخت‌هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی‌باشند، با عنوان حق‌المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و حق پژوهش پرداخت می‌کنند، بدون رعایت معافیت موضوع ماده (84) این قانون مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد(10%) می‌باشد.کارفرمایان موظفند درموقع پرداخت یا تخصیص، مالیات متعلقه را کسر و ظرف مدت تعیین‌شده در ماده(86) این قانون با اعلام مشخصات دریافت‌کنندگان مطابق فرم نمونه اعلام‌شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به اداره امور مالیاتی پرداخت کنند و درصورت تخلف، مسوول پرداخت مالیات و جریمه­های متعلق خواهند بود.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

...