باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
2,426 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (110 امتیاز)
بر اساس بخشنامه معافیت مالیاتی سال 96 ، حقوق ماهانه تا بیست میلیون ريال معاف از مالیات می باشد. با توجه به اینکه بنده در شرکتی بصورت ساعتی دستمزد میگیرم و مبلغ دستمزد ماهانه ام بیست و پنج میلیون ريال می باشد. طبق این بخشنامه فقط پنج میلیون ريال آن مشمول مالیات می شود در صورتی که برای بنده کل دستمزدم را مبنای محاسبه مالیات قرار می دهند. دلیل این مساله را نیز ساعتی بودن بنده عنوان می کنند. آیا معافیت مالیاتی فقط متعلق به نیروهای تمام وقت بوده و نیروهای ساعتی را شاما نمی شود؟
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (120,330 امتیاز)
مشکل ساعتی بودن شمانیست اگر شغل شما مشاورمیباشد باید ازکل حقوق مالیات کسرنمایند ولی اگر مثل بقیه حقوق بگیرهستید بایددرلیست دارایی منظورنمایند ومطابق جدول مالیات حساب شود حتی میتوانند حقوق شماراماهانه جکم صادرنمایند وبراساس ساعات کار وگرفتن نسبت تعدادروزهارااستخراج نمایند ..بهرصورت دربرخی موارد حسابداری هنراست !!!!!!!!

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (33,870 امتیاز)

دو حالت برای شما امکان پذیر است یکی بر اساس محاسبه حقوق ثابت و کارمند استخدامی و یکی هم به صورت ماده 86 که 10% دریافتی شما بدون هیچ معافیتی میباشد. ینظر من شرایطی که شرکت شما برای شما لحاظ میکند از نظر مالیاتی به نفع شماست.

ماده 86 - پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده(85)­ این قانون محاسبه و کسر و‌ تا پایان ماه بعد(1) ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت‌کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‌های بعد فقط ‌تغییرات را صورت دهند.

تبصره- پرداخت‌هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی‌باشند، با عنوان حق‌المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و حق پژوهش پرداخت می‌کنند، بدون رعایت معافیت موضوع ماده (84) این قانون مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد(10%) می‌باشد.کارفرمایان موظفند درموقع پرداخت یا تخصیص، مالیات متعلقه را کسر و ظرف مدت تعیین‌شده در ماده(86) این قانون با اعلام مشخصات دریافت‌کنندگان مطابق فرم نمونه اعلام‌شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به اداره امور مالیاتی پرداخت کنند و درصورت تخلف، مسوول پرداخت مالیات و جریمه­های متعلق خواهند بود.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 445 بازدید
+3 امتیاز
2 پاسخ 730 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط هادی منصوریhadimansuori95gmail.com
+2 امتیاز
3 پاسخ 1,337 بازدید
سوال شده بهمن 23, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,160 امتیاز)
+2 امتیاز
1 پاسخ 456 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 389 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 475 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 662 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 3,015 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 385 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 422 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 664 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,922 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,405 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 198 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,524 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,263 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 575 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 545 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 947 بازدید
سوال شده بهمن 23, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
+2 امتیاز
4 پاسخ 1,701 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 10,539 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...