درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
2,374 بازدید
در مالیات ارزش افزوده توسط
با سلام
شرکت ما در زمینه خرید و فروش پمپ فعالیت می کند. از طرف کارخانه ی  صلی درصدی از مبلغ مصوبی به عنوان تخفیف به این شرکت داده میشود. شرکت نیز درصدی از مبلغ مصوب را به عنوان تخفیف برای عوامل فروش خود در نظر گرفته است. برای  اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در قسمت فروش کالا آیا مبلغ فروش بعد از تخفیف به عامل فروش ثبت میشود یا مبلغ بدون تخفیف؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
مطابق بند الف ماده قانون ارزش افزوده خیر.

ماده 14- مأخذ محاسبه مالیات، بهای کالا یا خدمت مندرج در صورتحساب خواهد بود. در مواردی که صورتحساب موجود نباشد ویا از ارائه آن خودداری شود ویا به موجب اسناد ومدارک مثبته احراز شود که ارزش مندرج درآنها واقعی نیست، مأخذ محاسبه مالیات بهای روز کالا یا خدمت به تاریخ روز تعلق مالیات می باشد.

تبصره- موارد زیر جزء مأخذ محاسبه مالیات نمی باشد:

الف- تخفیفات اعطائی;

ب- مالیات موضوع این قانون که قبلا توسط عرضه کننده کالا یا خدمت پرداخت شده است;

ج- سایر مالیاتهای غیر مستقیم وعوارضی که هنگام عرضه کالا یا خدمت به آن تعلق گرفته است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...