درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
4,862 بازدید
در مالیات ارزش افزوده توسط
با سلام و حترام
شرکت اینجانب در زمینه خرید و فروش پمپ های آپارتمانی و چاه ها فعالیت دارد همچنیمن از پرسنل به نصب و کارگذاری این اقلام را انجام میدهند. آیا اجرت و دستمزدی که بابت انجام کار در فاکتورها درج میشود نیز ارزش افزوده تعلق میگیرد یا خیر؟
در صورت صورت تعلق نگرفتن باید مبلغ آن در قسمت خدمات معاف در اظهارنامه درج شود یا خیر؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
توسط (92,320 امتیاز)
درصورت طی کردن مراحل قانونی وداشتن گواهینامه میتوانید به ماخذ قیمت تمام شده ارزش افزوده دریافت نمایید ولی اگر دستمزد بابت نصب و راه اندازی باشد نخیر شامل نمیشود که باروش دوم حق مشتری هم تصییع نمیشود

اگر امکان صدور 2فاکتور جداگانه نباشد  نیازی به ثبت مبلغ دستمزد نمیباشد

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
اجرت نصب و راه اندازی معاف از ارزش افزوده نمیباشد و فقط هزینه حمل معاف است(با استناد به ماده 12).

درصورتی که موردی معاف بود در ردیف آن مورد ارزش افزوده را درج نکنید.

ضمنا موارد معاف را در قسمت درآمد های معاف اظهارنامه ثبت کنید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
توسط (92,320 امتیاز)
باتوجه به دودیدگاه مختلف ممکن است مشاوره گیرنده دچار ابهام شود
تفسیر بنده این است مطابق ماده ١٢ارزش افزوده
حقوق مندرج در قانون مالیات مستقیم معاف است
چون بنظرم ایشان حقوقی به نصاب میدهد وازمشتریان دریافت مینماید
مورددیگر نص صریح قانون ارزش افزوده میگوید
فروش کالا
یاااااا
خدمات
مشمول ارزش افزوده هستند
نصب وگارانتی جزوتعهدات موسسه است یاباید به قیمت تمام شده فاکتور ومالیات گرفته شود ویا ازنصب وراه اندازی اخذنشود

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...