باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
339 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (190 امتیاز)
سلام

پوز من ۶ میلیارد کار کرده.در مراجعه به دارایی شهر خودمون )میبد) به جز یک نفر ممیز بقیه سرممیزین بعلاوه معاون مالی و معاون کل اتفاق نظر داشتند که بدلیل شراکت ۳ نفره سقف فروش ۴۸۰۰ میلیارد شامل حال ما نمیشه و در صورت قبول توسط سایت امکان استفاده از ماده ۱۰۰ وجود داره. نظر شما چیه؟ اگر اینطور نیست چرا اینچنین برداشتی از قانون دارند؟

ضمناً اینکه میخواستم بدونم آیا در صورت استفاده از ماده ۱۰۰ دیگه به بررسی حسابها هم میپردازن یا نه دیگه مبنا همون دستگاه های پوز هست و همون مالیات قطعی شده رو میپذیرن حتی اگر سایر حساب ها بیشتر کار کرده باشه؟

با تشکر
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)
ویرایش شده توسط
 
بهترین پاسخ
سلام

طبق بخشنامه استفاده از تبصره ماده 100 سقف فروش و درامد در شراکتها هم 48 میلیارد ریال هست در ضمن سایت اجازه استفاده از تبصره را میدهد ولی بعدا رسیدگی میکند و شما را از شمول تبصره 100 خارج میکند و اظهارنامه براوردی تهیه میکند و مالیات را بر اساس 6میلیارد تومن محاسبه و مطالبه میکند بعلاوه جریمه عدم ارائه اظهارنامه که غیر قابل بخشش هست

روی سایت سازمان امور مالیاتی یک اطلاعیه به تاریخ 18خرداد 1401 قرارداده شده مبنی بر اینکه در مشارکتهای مدنی سقف 48 میلیارد ریال برای هر یک از شرکا باید اعمال بشود در نتیجه پاسخ قبلی با توجه به این اطلاعیه تغییر میکند در خصوص سقف فروش و درآمد شراکتها

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
سوال شده تیر 12, 2022 در حسابداری و مالیات توسط (190 امتیاز)
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی تیر 12, 2022 توسط
شرایط استفاده از ماده 100 مالیات در پرونده های مشارکتی

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 342 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 595 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 2,571 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...