باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,716 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (100 امتیاز)
با عرض سلام و احترام.

شغل بنده فروش ابزار فروشی هست. توی صنف ما کسانی هستن که یک محصولو با 2 درصد سود به مشتری مصرف کننده می فروشن. از مقایسه عدد خریدشون با عدد فروششون که 2 درصد فقط براشون سود ایجاد می کنه، میشه فهمید که قالبا مالیات بر ارزش افزوده از مشتری هاشون دریافت نمی کنن.

من هم اگر بخوام با قیمت رقابتی بفروشم، به هیچ عنوان امکان دریافت 9 درصد بیشتر از مشتری وجود ندارد.

من باید چکار کنم، بفروشم بدون در نظر گرفتن قانون مالیات بر ارزش افزوده؟
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (21,340 امتیاز)
سلام دوست عزیز

چنانچه شما مشمول مالیات ارزش افزوده بوده باشید و نسبت به اخذ آن اقدام نکرده باشید اداره دارایی می توانید نسبت مطالبه ان از شما اقدام نماید و در زمان مطالبه جرائم قانونی موضوع ماده 22 و 23 قانون مالیات ارزش افزوده نیز از شما مطالبه خواهد شد

چنانچه نیازمند بررسی مشمولیت ارزش افزوده خود هستید لازم به سوالات دیگری پاسخ دهید در صورت تمایل موضوع را از طریق مشاوره تلفنی پیگیری نمائید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (2,460 امتیاز)
سلام

در صورت اینکه پروانه کسب عمده فروشی دارید مشمول ارزش افزوده هستید .

درصورتی که خرده فروش هستید معاف هستید .

اگر کسب و کارتان قدیمی میباشد حتما فراخوان های ارزش افزوده را مطالعه کنید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 1,906 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,339 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 872 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,449 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 599 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 4,896 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 335 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 465 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 715 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 833 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 966 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 393 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,281 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...