دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
87 بازدید
قبل در ثبت تغییرات شرکت توسط (16,600 امتیاز)
با سلام

تفاوت شرکت هولدینگ با شرکت سرمایه گذاری چیست ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (53,300 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
با سلام

شرکت های مادر (Holبا سلام ing Company) شرکت هایی هستند که با تاسیس یا خرید اکثر سهام شرکت هایی که ویژگی مشترک دارند علاوه بر اداره آن شرکت ها با ایجاد زمینه های هم افزایی یا تکمیل چرخهء کامل یک فعالیت، از تولید مواد اولیه، بازرگانی داخلی و خارجی برای خرید مواد اولیه، تولید کالا، توزیع و فروش و حتی خدمات، سعی در کسب سود تمام چرخه از طریق شرکت های تخصصی فعال در اجزای چرخه می کنند.

 برخی از شرکت های مادر، ممکن است در شرکت های مختلف در یک فعالیت اقتصادی سرمایه گذاری کنند.

 مثلا سهام دار تمام یا اکثریت تعدادی شرکت تولید دارو یا مواد غذایی باشند تا در همهء انتخاب های مشتریان، سهم خود را به دست آورند.

 بنابراین شرکت های مادر، مدیریت شرکت های تحت تملک خود را دارند و کم تر مبادرت به فروش آن ها می کنند.

 مگر این که سیاست جدیدی اتخاذ کنند و به همین دلیل برخی از شرکت های خود را بفروشند.
شرکت های سرمایه گذاری (Investment Company) به قصد دخالت در مدیریت، در شرکت ها سرمایه گذاری نمی کنند و اصولا دیدگاه بلندمدت در خرید سهام ندارند.

 به محض آن که سود مورد نظر خود را محقق یافته ببینند، سهام یک شرکت را می فروشند و سهام شرکت های دیگر را می خرند یا در صورتی که در چشم انداز کوتاه مدت، کاهش ارزش سهامی را مشاهده کنند، آن سهم را خواهند فروخت.

 این نوع شرکت های سرمایه گذاری، در پی به دست آوردن سود از نوسانات قیمت سهام در بازار هستند و قاعدتا باید فقط در سهام پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری کنند.

در حال حاضر، اکثر شرکت های سرمایه گذاری در ایران همزمان هر سه فعالیت شرکت مادر، شرکت مدیریت سرمایه گذاری و شرکت سرمایه گذاری را دارند.

 شیوه مدیریت شرکت مادر و نوع برخورد آن با شرکت های تابعه با شرکت مدیریت سرمایه گذاری و شرکت سرمایه گذاری متفاوت است.

 در نتیجه گردآوری مجموعه ناهمگونی از فعالیت ها موجب می شود که انرژی مدیریت شرکت ها مصروف مسایلی شود که هم جنس نیستند و در نتیجه تمرکز و تخصص حرفه ای هم در یک بخش به سختی ایجاد می شود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

0 امتیاز
2 پاسخ 939 بازدید
...