دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
26 بازدید
قبل در امور اداری و دولتی توسط (20,190 امتیاز)
سلام

مرخصی کارکنان تابع چه مقرراتی است ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (126,730 امتیاز)
 
بهترین پاسخ
سلام

بر اساس ماده 84 قانون مدیریت خدمات کشوری كارمندان دستگاههاي اجرائي سالي سي روز حق مرخصي كاري با استفاده از حقوق و مزاياي مربوط را دارند. حداكثر نيمي از مرخصي كارمندان درهر سال قابل ذخيره شدن است.
تبصره1ـ كارمندان دستگاههاي اجرائي مي توانند درطول مدت خدمت خود با موافقت دستگاه ذي ربط حداكثر سه سال از مرخصي بدون حقوق استفاده نمايند و در صورتي كه كسب مرخصي براي ادامه تحصيلات عالي تخصصي در رشته مربوط به شغل كارمندان باشد تا مدت دو سال قابل افزايش خواهد بود.
تبصره2ـ كارمندان دستگاههاي اجرائي طبق گواهي و تأييد پزشك معتمد حداكثر از چهار ماه مرخصي استعلاجي در سال استفاده خواهند نمود. بيماريهاي صعب العلاج به تشخيص وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي از محدوديت زماني مذكور مستثني مي باشد و مقررات مربوط در آئين نامه اين فصل پيش بيني مي گردد.
تبصره3ـ مشمولين مقررات قانون تأمين اجتماعي از نظر استفاده از مرخصي استعلاجي تابع همان مقررات مي باشند.
تبصره4ـ كارمندان زن كه همسر آنها در مأموريت بسر مي برند مي توانند تا پايان مأموريت حداكثر به مدت شش سال از مرخصي بدون حقوق استفاده نمايند. لازم به ذکر است مرخصی کارکنان قرارداد انجام کار معین نیز مشابه کارمندان رسمی و پیمانی خواهد بود لیکن کارمنان قرارداد کار معین مشمول استفاده از مرخصی بدون حقوق نمی باشند.

مشاوره های مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 91 بازدید
سوال شده 2 سال قبل در سایر توسط رضا کویر (100 امتیاز)
دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.