دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
4,901 بازدید
قبل در سایر امور حقوقی ملکی توسط

سلام خسته نباشین

پدر بزرگ اینجانب در سال 1372 400 متر از زمین کلی 2000 متری را به پدر بنده هبه نموده اند. که پدر اینجانب با هزینه خود خانه ای را در آن بنا کرده اند.این هبه نامه دارای مهر و امضای شورای روستا می باشد. بعد از گذشت 11 سال پدر بزرگ اینجانب در سال 1383 تمامی زمین 2000 متری را به شش دختر خود در دفترخانه سند زده اند. با توجه به اینکه پدر و پدر بزرگ بنده هر دو فوت شده اند. لازم به ذکر است بعد از فوت پدرم بین من و برادرم و خواهرهای پدرم صلح نامه ای امضا شده که آنها نسبت به زمین حقی ندارند و هر گاه ما خواستار تنظیم سند بودیم با ما همکاری کنند.ولی در حال حاضر برخی از خواهرها از امضای خود برگشته اند.

  آیا توان ابطال سند خواهران (با علم به اینکه این متراژ از زمین هبه بوده است و اقدام به انتقال سند کرده اند)  و انتقال به من و برادرم وجود دارد؟ در صورت شکایت باید به چه عنوان شاکی باشم؟

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (35,060 امتیاز)
سلام

با توجه به متن صلح نامه امضا شده الزام به تنظیم سند رسمی را از دادگاه مطالبه کنید. البته پیش از تنظیم دادخواست متن هبه نامه و صلح نامه را به یک وکیل دادگستری نشان دهید تا دادخواست تنظیمی شما به درستی نوشته شود. دقت کنید که آنچه در دادخواست می نویسید بعدها ممکن است مورد استناد طرف دعوایتان قرار بگیرد لذا حتما تنظیم دادخواست با مشورت یک وکیل دادگستری صورت بگیرد.

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.