دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
4,196 بازدید
قبل در سایر امور حقوقی ملکی توسط (100 امتیاز)
باسلام .

سندی عادی ملکی بنام پدرم بوده که در سال ۱۳۷۱ در اداره ثبت در زمان حیات پدرم به نام برادرم سند ثبتی صادر شده است پدرم در سال ۱۳۷۷ فوت نمودن در پرونده ای که در ثبت موجود میباشد یک برگه ای  دست نوشته موجود میباشد که بین پدرم و برادرم نوشته شده  که پدرم ان ملک را به برادرم بخشیده است  که سه شهود انرا امضا نموده است که شهود ها در قید حیات نیستن . سوال .

در صورتی که امضا و اثر انگشت پدرم در ان برگه مال خودش نباشه امکان طرح دعوا وجود دارد

۲ ایا وقتی سندی را در اداره ثبت از پدر به پسر انتقال میدن فقط به همان دست نوشته عادی اداره ثبت قبول میکند و یا پدر هم اگر در قید حیات باشد  باید اداره ثبت حضور یابد و امضا کند. در کل سوال این است در صورتی که ان برگه را خود برادرم درست کرده بوده است . اداره ثبت با همون برگه ملک را به برادرم انتقال داده یا با توجه که ان زمان پدرم زنده بوده است خود پدرم باید در اداره ثبت حضور میامدهدر پرونده جایی را امضا و اثر انگشت میزده است  با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (35,060 امتیاز)
سلام

با برگه عادی امکان انتقال اسناد رسمی وجود ندارد. لذا پدر شما با حضور در دفتر اسناد رسمی اقدام به تنظیم سند به نام برادرتان نموده است و متعاقب ان سند ملک به نامش شده است و یا اینکه به استناد برگه عادی در دادگاه دعوایی علیه پدرتان مطرح نموده و با محکومیت ایشان به رای قطعی و اجراییه دادگاه اقدام به تنظیم سند به نام خود نموده است. در هر صورت با برگه عادی امکان انتقال سند رسمی نیست.

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره خصوصی از وکیل متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاورتنظیم لایحه و دادخواست
.
.

...