دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
6,207 بازدید
قبل در سایر امور کیفری توسط (100 امتیاز)
سلام

از آقای م. به اتهام افشای اسرار شخصی و هتک حیثیت در فضای مجازی شکایت کرده ام. متهم به محض اطلاع از شکایت با تلفن همگانی تماس گرفته و ضمن فحاشی مکررا تهدید به ضرر جانی و مالی کرده. سپس با یک خطی که به اسم خودش نیست اول خودشو به عنوان وکیل م. معرفی کرده و سپس ضمن تهدید مجدد پیامک فرستاده که: "شما ۴ سال پیش به منشی من تعرض کردی و ازت شکایت می کنیم "
من نه اون آقا رو تا حالا دیدم و نه منشی شو.
حالا چند تا سوال برام مطرحه:
۱- آیا طرح شکایت از طرف منشی پس از گذشت ۴ سال در محاکم قضایی مسموع خواهد بود؟
۲- اگه جواب سوال ۱ مثبت است جهت اثبات ادعای خود چه ادله ای لازم دارد؟
۳- اگر اتهام انتسابی رد شود آیا بنده میتونم در دادگاه دیگری اعاده حیثیت کنم و حکم اشخاصی که طرح شکایت کرده و شکایت کرده اند چیست
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (30,020 امتیاز)
اول باید مشخص کنید منظورتان از تعرض چیست؟!

چنانچه تعرض به معنای تجاوزبه عنف باشد(زنای به عنف) جز جرایم حدی ست و تا هر زمان برای شاکی حق شکایت وجود دارد اما برای اثبات  می بایست بینه شرعی و دلایل قوی و محکمی مثل ۴شاهد و یا اقرار متهم و نظریه پزشکی قانونی موجود باشد که با توجه به سپری شدن ۴سال و ازبین آثار تجاوزامکان معاینه توسط پزشکی قانونی در خصوص این امر وجود ندارد فلذا اثبات آن بسیار دشواروتقریبا بعید وناممکن است مگر اینکه متهم اقرار کند.

چنانچه  منظور از تعرض رابطه نامشروع دون زنا باشد تا ۵سال پس از وقوع قابل شکایت ،پیگیری وتعقیب از جانب منشی می باشد که اثبات این جرم نیاز به دلایل متقن مثل شاهد و ...ادله دیگر اثبات دعوای کیفری دارد.

درصورت عدم اثبات جرایم مذکور توسط شاکی و رد شکایت شاکی در مرجع قضایی ،برای متشاکی نیز در صورت وجود شرایط قانونی  امکان شکایت علیه شاکی وجود دارد .

سمیه پوریحیی وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره خصوصی از وکیل متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاورتنظیم لایحه و دادخواست
.
.

...