مشاوره تلفنی 24 ساعته 02170703024
0 امتیاز
129 بازدید
سوال شده در مهریه توسط (110 امتیاز)
سلام

من سال ۶۷ در سند ازدواج به دو صورت مهریه نوشته شده که ۲۰۰ هزار تومن به نام شوهرم زدم و ۲۰۰ هزار تومان بنام پدر شوهرم که باید پرداخت بشه از این نطر مشکلی نیست؟ الان باید از دونفر درخواست مهریه کنم به چه صورت میشه ؟

در ضمن نرخ روز این مهریه چقدر است ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده توسط (2,660 امتیاز)
مهریه در ذمه زوج بر مبنای زندگی مشترک و زناشویی می باشد فلذا نظر به اینکه مهریه بدین شکل تنظیم شده است در برابر شوهر عنوان مهریه داشته و وجهی که پدرهمسرتان در سند  نکاحیه گشته می تواند در قالب یکی از عقود معین یا قرارداد ماده 10 ق مدنی باشد لذا قابلیت مطالبه از هردو شخص از طریق مرجع قضائی و همچنین مرجع ثبتی می باشد.

جهت تعیین نرخ روز می بایست عدد مهریه را ضربدر شاخص سال 1396 تقسیم بر عدد شاخص در سال 1367 نمایید.

شاخص سال 1396 =109/8 و شاخص سال 1367 =1/1 می باشد.

مشاوره های مشابه

    دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاوره مشاوره آنلاین


.
.
...